ook uitsluitend ter beschikking met de bedoeling iedere collega-detaillist de gelegenheid te geven er zijn voordeel mee te doen. De andere voorbeelden hebben betrekking op een onder werp, dat in de naaste toekomst weer aan de orde komt, namelijk de kerstetalage. Toevallig is ook deze etalage bij een slijterij gefotografeerd. Maar dat doet niets terzake, want in de kersttijd staat zo'n grote reeks produkten in het middelpunt van de belangstelling, dat welhaast iedere de taillist in de gelegenheid is zijn artikelen op een bijzondere wijze te presenteren. Rest ons nog met u na te gaan hoe de gedachten, die wij in dit artikel hebben neergelegd, weerklank kunnen vinden bij degenen, wie het aangaat. Het komt ons voor dat het niet billijk is het gezegde „De uitzonderingen bevestigen de regel" op een bepaalde groep detaillisten van toepassing te laten zijn. Want voor vele winkeliers in zowel de levens middelenhandel als in de gedistilleerd-, de groente- en de zuivelsector geldt dat zij het moderne principe „ZIEN doet KOPEN" in hun etalages nog onvoldoende in praktijk brengen. Welnu, ons hameren op dit aambeeld heeft slechts zin indien zij, die al deze detaillisten bij uitstek van advies kunnen dienen, de klanken niet laten wegsterven, maar ze daarentegen verderleiden. Dit artikel en de foto's kunnen hen bij die taak behulp zaam zijn. Voor hen, die bij hun bezoek aan detaillisten deze verkoopboodschap willen gebruiken en desgewenst daar achterlaten, zijn extra exemplaren bij de redactie ver krijgbaar. Mede aan de hand van dit artikel kunnen zij, samen met de detaillist, tot nieuwe, vruchtbare ideeën komen. Want de verkoop, üw verkoop, is erbij gebaat dat de uit zonderingen regel worden Links en rechts: De kerstetalage biedt straks welhaast iedere detaillist de mogelijkheid zijn artikelen op aantrekkelijke wijze te presenteren. Hier gebeurde dat met behulp van onder andere drie kerstbomen, een kerstmannetje met arreslee en als hoofdmoot een besneeuwd huisje. Het interieur herbergde een gedekte tafel met naast de eigen artikelen een gebraden kip, een taart en dergelijke. 5

Het meest getapt | 1970 | | pagina 5