BROUWERIJ DEN BOSCH BREIDT NOG STEEDS UIT VJ BU DE VOORPAGINA BN DIT NUMMER VOORTS Verkoop begint in de etalage 4 Het buitengebeuren 6 Nogmaals onze voetbalfolder 7 Beurzen 8 Leven in de bouwerij 10 Nieuwe bowling in Heerlen 13 C'70 en Heineken 14 Nieuwbouw Weber N.V., Paping N.V. 16 Dit is zijn hobby (3) 19 Rockanje: Pinguïn en Duinmanege 22 Camping Kwisfestival 26 Miss Heineken verkiezing 27 Bergers Bierweek 28 Brewmaster op Duinrell 28 Onze reclame in het buitengebeuren 32 Inhaken op de actualiteit 36 land, voorzitter van de Heineken Stichting, die zei zeer verheugd te zijn dat met de toekenning van de prijs aan prof. Chance een wetenschapsman met internationale faam werd onderscheiden. De heer Wittert van Hoogland zei voorts, dat de Heineken Stichting het bijzonder op prijs stelt, dat zij met deze prijs de verdere ontwikkeling in deze takken van wetenschap mede mag bevorderen. Naast de cheque overhandigde hij prof. Chance een kristal, waarop een getrouwe kopie van de beroemde microscoop van Antony van Leeuwenhoek. Prof. dr. E. C. Slater gaf in zijn toespraak de motivering van de toekenning van de prijs weer aan de hand van enkele voorbeelden uit het veelzijdige en omvangrijke wetenschap pelijke werk van prof. Chance. Met behulp van verfijnde meettechnieken bestudeerde deze de mechanismen van energietransport bij de celademhaling en de fotosynthese. Het is voor de derde maal dat de Dr. H. P. Heineken-prijs werd uitgereikt. Vorige prijswinnaars zijn de Amerikaanse professor E. Chargaff (1964) en de Belgische professor J. L. A. Brachet (1967). Het hart van de Bossche brouwerij. Links een gedeelte van de nieuwe bottelarij. Vervolgens van links naar rechts het dienstgebouw, de nieuwe lagerkelder en het brouwhuis. Nog steeds is het terrein van onze grootste vestiging, de Bossche brouwerij, het toneel van voortdurend verder gaande uitbreidingen. Reeds geruime tijd wordt het silhouet van dit bedrijf beheerst door een reusachtige kraan en twee hoge gebouwen, die onlangs gereedgekomen zijn, de nieuwe lagerkelder en het dienstgebouw. In de lagerkelder zijn 28 tanks ondergebracht met een totale inhoud van meer dan 120.000 hl. De plannen voor een volgende uitbreiding liggen inmiddels alweer gereed. Deze keer gaat het om 14 tanks, die naast de pas voltooide lagerkelder geprojecteerd zijn. Wanneer ook deze uitbreiding gereed is, zal de maxi male produktiecapaciteit van de Bossche brouwerij 4,5 miljoen hl bedragen. In het dienstgebouw wordt onder meer een nieuwe filter afdeling ondergebracht, waarbij het gehele proces geauto matiseerd zal worden. In de bottelarij is een nieuwe fustenvulinstallatie geplaatst, die binnenkort in gebruik zal worden genomen. De capa citeit bedraagt 280 vaten per uur. Verder worden er voor bereidingen getroffen voor de montage van een nieuwe bottelcolonne. Deze krijgt, met twee vulmachines, een capa citeit van 72.000 flessen per uur. Op de plaats waar enige tijd geleden (zie de foto) nog ge heid werd, verrijst nu een hal, die in eerste aanleg als op slagruimte dienst zal doen. In een later stadium zullen hier weer nieuwe bottelcolonnes een plaats krijgen. Tot slot noemen wij nog de bouw van acht silo's met de ingebruikneming waarvan (eind 1971) de brouwerij een totale opslagcapaciteit van ruim 5300 ton mout bereikt zal hebben. Rotterdam, vijf maanden in het teken van C'70. Zie ook pagina 14 en 15: C'70 en Heineken. Het meest getapt is een tweemaandelijkse uitgave van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V., afde ling Commercial relations. Redactie/adres: W. J. Bruggeman, Postbus 455, Rotterdam. 3

Het meest getapt | 1970 | | pagina 3