Dr. H. P. Heineken-prijs uitgereikt aan prof. dr. Britton Chance Mutatie in de Raad van Bestuur JHR. WITTERT VAN HOOGLAND VOORZITTER VAN DE EUROPESE BROUWERIJ ORGANISATIE Mr. E. J. Egberts verlaat het concern De Raad van Commissarissen en de Raad van Bestuur van Heineken's Bier brouwerij Maatschappij N.V. maken bekend te hebben besloten het daarheen te leiden dat jhr. O. A. E. E. L. Wittert van Hoogland wordt benoemd tot voor zitter van de Raad van Commissarissen als opvolger van jhr. P. R. Feith en dat de heer A. H. Heineken wordt be noemd tot voorzitter van de Raad van Bestuur als opvolger van de heer Wittert. Als voorzitter van de Raad van Com missarissen zal de heer Wittert, over eenkomstig zijn wens, meer tijd dan in zijn huidige positie mogelijk is, kunnen besteden aan de functie van voorzitter van de brouwersorganisatie van de Europese Economische Gemeenschap, waartoe hij onlangs werd gekozen. Het is de bedoeling dat de besluiten worden geëffectueerd per 25 februari 1971, datum van de aanstaande Alge mene Vergadering van Aandeelhouders, waarin de heer Feith zal aftreden wegens het bereiken van de statutaire leeftijdsgrens. De Communauté de Travail des Brasseurs du Marché Commun (C.B.M.C.), de Euro pese branche-organisatie van de brouwe rijen in de E.E.G., heeft jhr. O. A. E. E. L. Wittert van Hoogland, voorzitter van de Raad van Bestuur van Heineken's Bier brouwerij Maatschappij N.V., benoemd tot haar voorzitter met ingang van 1 juli 1970 voor de tijd van drie jaar. De C.B.M.C. werd opgericht om te fun geren als woordvoerder van de brouwerij industrie in de partnerlanden, bij de E.E.G.-Commissie. Ze behartigt alle ge meenschappelijke belangen van de Euro pese brouwers, die in het kader van de Europese integratie aan de orde komen. De mandaatsperiode van de heer Wittert zal zeer belangrijk zijn ingevolge de on derhandelingen met de E.E.G .-kandidaten Engeland, Ierland en Denemarken, die over een krachtige brouwindustrie be schikken. Zaterdag 30 mei is in een bijzondere zitting van de Afde ling Natuurkunde van de Koninklijke Nederlandse Akade- mie van Wetenschappen te Amsterdam de Dr. H. P. Heine- ken-prijs 1970 uitgereikt aan Prof. dr. Britton Chance, hoogleraar in de biofysica en de fysische biochemie aan de Universiteit van Pennsylvania (U.S.A.). De prijs, die 100.000,bedraagt, wordt beschikbaar ge steld door de Heineken Stichting en eens in de drie jaar verleend voor een uitzonderlijke prestatie op het gebied van de biochemie en de biofysica. De uitreiking geschiedde door jhr. O. Wittert van Hoog- De heer Wittert (links) en prof. Chance met het bij de prijs behorende kristal. Mr. E. J. Egberts, lid van de Raad van Bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V., zal met ingang van 1 oktober 1970 zijn functie neer leggen en het concern verlaten. Zijn besluit is ge baseerd op de overweging, dat de belangrijkste taak, die hem bij de fusie Heineken/Amstel was toebe deeld, namelijk de begeleiding van de integratie van beide ondernemingen, praktisch als voltooid kan worden beschouwd. De heer Egberts trad op 2 januari 1948 als staf employé in dienst van de Amstel Brouwerij N.V. Op 1 januari 1956 werd hij benoemd tot adjunct directeur. Drie jaar later, op 1 januari 1959, volgde zijn benoeming tot lid van de Raad van Bestuur van de Amstel Brouwerij N.V. Na de fusie Heineken/ Amstel, werd hij met ingang van 1 oktober 1968 lid van de Raad van Bestuur van Heineken's Bier brouwerij Maatschappij N.V. 2

Het meest getapt | 1970 | | pagina 2