DUINMANEGE DUINMANEGE f-r-n Niet ver van het recreatiecentrum ligt, juist achter de duinen, het nieuwe bedrijf van de heer J. Boer, dat, gevestigd op het adres Duinzoom 6, de naam (u raadt het al) Duinmanege kreeg. Een mooi bedrijf en daarmee een aanwinst op hippisch gebied zowel als op dat van de recreatie. —HUI Want zoals wij reeds eerder (in een artikel over het groeiende aantal maneges, H.m.g., januari 1969) schre ven: De paardesport biedt steeds meer de mufgeworden moderne mens een machtig mooi middel tot recrea tie. De Duinmanege, die dit voorjaar gereedkwam, werd op 26 september door de burgemeester van Rockanje, jhr. J. Alberda van Ekenstein, offi cieel geopend. De heer Boer, 56, die met de paarden is opgegroeid (zijn vader had een stalhouderij) werkt reeds dertig jaar in het manegebedrijf. De afgelopen twintig jaar heeft hij in Rockanje een buitenmanege geëx ploiteerd, de laatste vier jaar eveneens aan de Duinzoom. Daar werd ook enige tijd gereden in een overdekte ruimte, namelijk in een grote circus tent, die tot tweemaal toe door storm werd vernield. Het nieuwe bedrijf omvat een flinke overdekte manege, een kleine buiten manege en de stallen, waar op het ogenblik 52 paarden, waaronder 26 pensiongasten, zijn ondergebracht. Aan de uiteindelijke totstandkoming van de nieuwe manege hebben de le den van de Ruiterclub Rockanje met allerlei vormen van zelfwerkzaam heid een belangrijk steentje bijgedra gen. 1. Gezicht vanaf de Duinzoom op een gedeelte van de stallen en de manege (achtergrond). 2. De heer J. Boer dertig jaar in het manegebedrijf 3. Kijkje in de nieuwe manege. De piste is 38 x 181/2 meter. Rechts de heer Boer, bezig met lesgeven. 4. Buitenaanzicht van het nieuwe bedrijf. Het restaurant bevindt zich achter de ramen. Op de voorgrond de buitenmanege. 5 en 6. Het restaurant met de bar, waar menige Heineken over de toog gaat. Over belangstelling heeft de heer Boer niet te klagen. De ruitersportliefheb bers (zo'n 200, de schoolkinderen, 150, nog niet eens meegerekend) ko men uit de omgeving, uit Rotterdam en verder weg tot uit Wassenaar en Amsterdam(l) toe. De heer Boer geeft zelf les in de manege, terwijl een assistent het buitenwerk voor zijn re kening neemt. De lessen gaan de hele dag door, ook 's avonds. In het gebouw opgenomen en van de piste gescheiden door een glaswand bevindt zich een bijzonder gezellig

Het meest getapt | 1970 | | pagina 24