EFFICIENCY aan de winkeliers tot een minimum beperkt kon blijven. Het nieuwe gebouw is 120 meter lang en 30 meter breed. Voorin bevinden zich het kantoor, de kantine, verga derlokalen en dergelijke, die samen ongeveer 120 m2 beslaan. Het interi eur is naar eigen inzicht met eenvou dige middelen sober, maar niettemin smaakvol ingericht. De. overige ruim te, bijna 3500 m2, wordt ingenomen door het magazijn, dat met zijn zware houten boogspanten op het eerste ge zicht inderdaad aan een reusachtige sporthal doet denken. De grootste vrije hoogte bedraagt 8.10 meter zo dat daar desgewenst tot vijf hoog ge stapeld kan worden. Het buitenterrein is 1500 nr groot, zodat uitbreidingen mogelijk zijn. Bij de magazijnafdeling onderscheidt men vier grote groepen artikelen. In het voorste gedeelte is het kleingoed ondergebracht. Daarop volgen de ar tikelen in een wat grotere verpakking, zoals wasmiddelen en dergelijke. Op de derde plaats komen de dranken, de vele pallets met bier en frisdranken die een forse ruimte voor zich opei sen. Achterin het magazijn bevinden zich twee koelcellen voor groente en fruit. De mogelijkheid is aanwezig hier ook nog een diepvriesinstallatie neer te zetten. In de overgebleven ruimte wordt de lege emballage be handeld. Alle artikelen (in totaal ongeveer drie duizend) staan precies in de volgorde van het bestelboek. Dit is een losbla dig (gestencild), uit vier delen be staand dik orderboek, dat wekelijks aan de klanten wordt uitgereikt. De zen vinden daarin ook de gegevens omtrent in- en verkoopprijzen, zodat zij desgewenst meteen hun bruto winst kunnen berekenen. Als de be stelboeken binnengekomen zijn, wor den, nadat de artikelen en hoeveel heden administratief zijn verwerkt, de vier delen van het boek gesplitst en elk naar de desbetreffende groep van het magazijn doorgegeven, waar men met het samenstellen van de or ders kan beginnen. Boven: Alle bestellingen worden per rolcontainer afgeleverd. Midden: De heer Weber, hier op de administratieve stoel gefotografeerd, voelt zich nauw betrokken bij zijn bedrijf. Onder: Overzicht van een groot gedeelte van het magazijn.

Het meest getapt | 1970 | | pagina 17