INDRUKWEKKENDE GROEI VAN N.V. WEBER'S GROOTHANDEL IN LEVENSMIDDELEN (A O) Grossieren in een sporthal NAAR BUITEN Maarssen, juni 1970. Om ieder mogelijk misverstand meteen uit de weg te ruimen: dit is geen verslag van een groothandel, die noodgedwongen vanuit een sporthal opereert. De titel is slechts bedoeld om de geweldige grootte aan te geven van het bedrijf, waar wij deze keer een bezoek brachten. Toch willen wij het begrip sport even vasthouden. Ook daarin is het, wil men iets bereiken, nodig te beschikken over een grote dosis doorzettingsvermogen. Moet ook de bereidheid aanwezig zijn keihard te werken, alleen en in team verband, terwijl verder het (spel)inzicht evenmin mag ontbreken. Voeg daar nog bij de onontbeerlijke efficiency en u heeft de voornaamste factoren, die hebben geleid tot de Aanleiding voor het bezoek was de ingebruikneming enkele maanden geleden van het nieuwe pand aan de Herenweg in Maarssen. Een klein stukje historie mogen wij u hierbij niet onthouden. De geschiedenis van het bedrijf gaat terug tot 1924. In dat jaar begon de heer A. A. Weber in Utrecht een klein winkeltje in tabaksartikelen. De zaken gingen voorspoedig en ondanks de crisis jaren was het bedrijfje langzaam uit gegroeid tot een bescheiden groot handel. In de oorlog ging alles verlo ren, waarbij persoonlijk leed de heer Weber evenmin bespaard bleef. Na de bevrijding begon hij helemaal op nieuw. In 1945 betrok de firma een eenvoudige loods aan de Oosterkade in Utrecht. Vijfentwintig jaar later waren de duizend vierkante meters, waarover men daar de beschikking had, allang niet meer toereikend. Boven: Een camera met een supergroothoek was nodig om de enorme hal, 120 meter lang, in zijn geheel in beeld te kunnen brengen. Er zijn vijf grote deuren voor de behandeling van inkomende en uitgaande goederen. Het kantoor bevindt zich aan de voorzijde (rechts op de foto). Rechts: De voorzijde met de entree naar het kantoor. Toen in Maarssen een reeds gepland gebouw kon worden overgenomen, verliet de N.V. in april jongstleden de stad Utrecht. De verhuizing naar het 3600 m" grote pand is in record tijd verlopen. Dank zij een zeer gron dige voorbereiding kon het hele be drijf in drie dagen worden overge plaatst. Aan de fabrikanten was gevraagd zowel het oude als het nieuwe pand te bevoorraden, waar door de stagnaties in de leveranties 16

Het meest getapt | 1970 | | pagina 16