vrouw voor haar onmisbare steun op de achtergrond. Dank en bewondering vonden vertolking in de vorm van een prachtige fauteuil. Na de pauze volgde de aanbieding, door de heer D. Koster, bedrijfsleider, van het cadeau-namens-het-personeel, een schilderij, en een extra mooi boeket bloemen voor mevrouw Annaert. De inmiddels in groten getale binnengestroomde relaties werden toegesproken door de heer Dik, die na een lange, fantasierijke en met ingenieuze middelen ondersteunde in leiding de zesweekse verkoopactie van de N.V. aankondigde, een actie waarop naar wij later vernamen door de relaties van de N.V. bijzonder enthousiast is gereageerd. UITBREIDING MOGELIJK Het terrein in Lisse beslaat 5000 m2, waarvan een vierde gedeelte wordt ingenomen door het gebouw. Beganegronds wordt het volledige vloeroppervlak (1200 mz) als bedrijfs- 7 ruimte benut. De vrije hoogte bedraagt 5,70 meter. De kantoren en de kantine, die zich op de eerste verdieping bevinden, hebben samen een oppervlakte van 200 m2. In de bouwplannen is rekening gehouden met uitbreidingen van zowel de kantoor- als de opslagruimte: Er kan nog 900 m2 gebouw bijgetrokken worden. PALLETSTELLINGEN Van de drankengroothandels in Nederland heeft Annaert- Baggerman N.V. als een van de eerste de palletstellingen (3 hoog) toegepast. Deze staan met een onderlinge afstand van slechts 2Vi meter in het middengedeelte van het gebouw opgesteld. Door de toepassing van dit systeem wordt een maximale opslag bij een minimaal vloeroppervlak mogelijk. Op de palletstellingen bevindt zich het kleingoed. Het bulk goed is langs twee van de wanden opgeslagen. SPECIALE HEFTRUCK In de smalle gangpaden tussen de stellingen kan niet met 8 een heftruck van het conventionele type gewerkt worden. Om toch snel en efficiënt de orders te kunnen verzamelen wordt gebruik gemaakt van een speciale heftruck, die, evenals de stellingen, werd geleverd door Halberg, Eind hoven. Deze elektrische heftruck heeft niet alleen een zeer kleine draaicirkel (één achterwiel!), maar is bovendien uitgerust met een naar voren uitschuifbare mast. Met deze speciale heftruck wordt het typische magazijntransport van „halen en brengen" ondanks de geringe beschikbare ruimte met verbazingwekkend gemak uitgevoerd ECONOMY FIRST Per klant worden de orders in zogenoemde boxpallets ver zonden. Ook op dit gebied besteedt men veel aandacht aan het onderzoek om het transport zo economisch mogelijk te laten verlopen. Met zeven grote wagens (die elk per dag twee ritten maken) en vier kleine vrachtauto's bedient de N.V. het gebied van Haarlem, Zandvoort en de bollenstreek met enkele „uit schieters" daarbuiten. In het magazijn kent men een tweeploegendienst, respec tievelijk van 6.00-15.00 en van 13.00-21.00 uur, zodat op de drukste tijdstippen altijd een dubbele bezetting aanwezig is. De N.V. Annaert-Baggerman heeft in totaal 48 perso neelsleden in dienst. Ook de administratie is met moderne hulpmiddelen, zoals elektronische faktureermachines, uit gerust, terwijl men verder overweegt in de toekomst op gedeeltelijke verwerking-per-computer over te gaan. 9 7. De heer Borgers overhandigt een voor het nieuwe bedrijf belangrijk geschenk, een elektrische wandklok, aan de heer Annaert. In het midden ceremoniemeester Dik. 8. Het cadeau-namens-het-personeel werd aangeboden door bedrijfsleider Koster. 9. De heer Dik leidde de verkoopactie-voor de-afnemers in.

Het meest getapt | 1970 | | pagina 14