HEINEKEN HOEK HEROPENDE Woensdag 1 oktober 1969 was de sluitingsdatum van Heineken Hoek oude stijl. Heropening over een half jaar in een nog niet vaststaande, gewijzigde vorm werd bij die gelegenheid aangekondigd. Deze belofte werd gestand gedaan en de heer P. Kranen- berg, directeur van Heineken, kon met gepaste trots op dinsdag 7 april 1970 de pers, de buren van het Klein Gart- manplantsoen, de aanwezige horecarelaties en last but not least de Engelse gasten van Whitbread en Guinness welkom heten in een geheel ander milieu. In zijn welkomstwoord stelde de heer Kranenberg, dat Heineken beoogt ook in de horecasector consumentgericht te denken enerzijds en anderzijds zich te bezinnen over de diensten, die aan de afnemers kunnen worden geboden. De gedachten gaan dan uit naar Heineken's bouwkundige diensten, de technische service diensten, de juridische ad viezen en waar nodig naar de financiële steun, die geboden kan worden. Heineken probeert vast te stellen hoe de hedendaagse con sument het horecabedrijf ervaart en het tracht de formules te vinden, die voldoen aan de behoeften van dë huidige consument. Heineken Hoek oude stijl voldeed niet meer aan deze eisen. 3 Als voorbeelden van formules, die aan de wensen van het publiek zijn aangepast, noemde de heer Kranenberg de kortgeleden geopende Traveller's Grill, de „Bliek's Pride", 1. De gevel van de nieuw ingerichte Heineken Hoek te Amsterdam kreeg ook een wat ander aanzien. 2. De heer Kranenberg sprak het openingswoord. 3. Het officiële eerste glas werd geheven door (van links naar rechts) de heren P. Kranenberg, H. J. Moojen, directeur van de N.V. Ambrosia, M. J. Weymarshausen, direc teur Heineken (kortelings gepensioneerd) en Th. G. Kiers. 4. Achter de grote bar bevindt zich nog een kleinere bar, met in de muur de opvallende kop pen van enkele grote bierfusten. 10

Het meest getapt | 1970 | | pagina 10