Geschenk voor jubilerende K.L.M. AFSCHEID VAN DE HEER F. BAAY INHAKEN OP DE ACTUALITEIT Op maandag 29 september vond in de grote zaal van hotel-café-restaurant Noord- Brabant te Utrecht de recep tie plaats ter gelegenheid van het 40-jarig dienstjubileum van onze verkoopleider de heer F. Baay. Tevens was er gelegenheid afscheid van hem te nemen, omdat hij per 1 oktober ons bedrijf ging ver laten. Onder de vele relaties, die de heer Baay de hand ten afscheid kwamen drukken, ziet u hier v.l.n.r. de heren W. J. E. Koster, J. Lindenaar en W. G. Reinhard. districtsverkoopleider, een functie die hij gedurende zijn verdere dienstjaren bij Heineken zou blijven vervullen. Velen kennen hem juist uit deze jaren, een periode waarin hij, Heineken naar buiten vertegenwoordigend, blijk gaf van grote kennis van het vak, souplesse en charme. Op de receptie in Utrecht, die speciaal bestemd was om zijn directe relaties in de gelegenheid te stellen afscheid van hem te nemen, bleek duidelijk welke plaats de heer Baay bij hen innam. Wij wensen de heer Baay en zijn vrouw nog gaarne vele jaren in goede gezondheid toe. is nog altijd een van de mogelijkheden, die een sterke stimulans geven aan de ver koop. Bij Albert Heijn, Am sterdam, Buiten veldert, maakte men ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de K.L.M. een kleurige opvallende dis play in combinatie met Hei neken bier. Velen in Nederland en daarbuiten zijn betrokken bij het 50-jarig jubileum van onze K.L.M. Heineken, als een van de goede relaties van onze nationale lucht vaartmaatschappij, betrok er ook nog de beeldende kunst bij en schreef een tentoonstellingswedstrijd uit onder het motief „Luchtvaart, Beweging, Ruimte". Een jury, bestaande uit de heren jhr. W. J. H. B. Sandberg, E. Fernhout en P. Struijken, had tot taak uit de inzendingen een tentoonstelling samen te stellen en drie prijswinnaars aan te wijzen, hetgeen inmiddels is geschied. Uit het werk op de tentoonstelling in Museum Fodor te Amsterdam maakte dr. G. van der Wal, president-directeur van de K.L.M., een keuze. Dit werkstuk, „Veld 50" van Frans de Wit, werd hem op 1 september jl. door jhr. O. A. E. E. L. Wittert van Hoogland, voorzitter van de Raad van Bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V., aangeboden als jubileum geschenk van Heineken. Het zal een plaats krijgen in het nieuwe hoofdkantoor van de K.L.M. in Amstelveen. De heren Wittert van Hoogland (links), en Van der Wal bekijken het werkstuk van Frans de Wit. F. Baay, 40-jarig jubileum afscheid. j Destijds, in 1929, trad de heer Baay in onze dienst als correspondent op het secre tariaat van het hoofdkantoor van Heineken. Hij heeft niet de gemakkelijkste jaren in het bedrijf meegemaakt; de vooroorlogse crisisjaren en de jaren van de Tweede Wereldoorlog drukten ook op zijn loopbaan hun stempel. In de Tweede Wereldoorlog hield hij zich onder andere bezig met de bierdistributie en dit was voorwaar geen een voudige taak. Zeker niet wanneer men alle klanten zo goed mogelijk tevreden wilde stellen. Het was direct na 1945 dat de heer Baay zich actief begon te bewegen in de commerciële sector. Eerst als medewer ker van het nieuw opgerichte verkoopsecretariaat en daarna als commercieel assistent van verschillende verkoopleiders in de horeca-sector, onder meer van de heren Hansen, Bol- hoven en Van de Griendt. In 1960 werd hij benoemd tot 4

Het meest getapt | 1969 | | pagina 4