Op het Rembrandtsplein te Amsterdam Feestelijke opening van de 615e Wimpy Doorkijkje vanuit de achterkamer. namen hun intrek op de eerste etage; gevieren zouden zij Hofman's Bodega exploiteren. De hulp van Heineken werd ingeroe pen; het bouwbureau gaf adviezen en maakte een ontwerp voor de bar. Ook de verlichting, het meubilair en de verdere inrichting tot horecabedrijf werden met adviezen van het bouw bureau uitgevoerd. Een Delftse archi tect droeg zorg voor de sanitaire en bouwkundige voorzieningen. Na veel moeite werd een wit-marmeren schoor steen gevonden. Via de technische dienst van Heineken kon men de hand leggen op een antieke porse leinen bierpomp. Diverse antieke voorwerpen zorgden voor de „finishing touch". En op 16 april jl. ging Hof man's Bodega draaien! Plafond naar beneden Dit zagen wij allemaal toen wij er een bezoek brachten; kunt het zien op bijgaande foto's, die wij enkele weken later lieten maken. Het zal u mis schien opvallen, dat het plafond in de voorkamer niet beschilderd en bewerkt is, maar glad en wit: onlangs stortte het in zijn geheel naar beneden. De oorzaak hiervan is wellicht te vinden in het feit, dat in de nabijheid hevig geheid is voor de aanleg van een nieuw viaduct. Natuurlijk heeft men het plafond in de achterkamer naar aanleiding hiervan nog eens grondig gecontroleerd. Wij kunnen u dus met een gerust hart aanraden deze exclusieve bodega eens binnen te stappen om al dat moois met eigen ogen te aanschouwen. Close-up van de kolossale schuifdeuren. Het was weer een complete happening, notabene op vrijdag 13 juni om 12.00 uur op het Rembrandtsplein: luid sprekers, muziek, politie, mensen massa, verkeersopstopping, kortom alle ingrediënten voor een echt Am sterdams gebeuren. In dit geval was de „bezetting" een uiterst vreed(t)zame. Wimpy Service N.V., lid van de wereldbekende J. Lyons group of companies, die in het Verenigd Ko ninkrijk de Lyons eethuizen exploi teert en die de succesformule van de Wimpy uitvond en in toepassing bracht, opende de derde Wimpy in Amsterdam, tevens de 615e in de wereld. Voor deze gelegenheid had men op een podium op het Rembrandtsplein de „Levity Lancers" uit Engeland over laten komen die met hun muziek en niet te vergeten met hun komedie voor de massale belangstelling op straat zorgden. In de zeer smaakvol en praktisch in gerichte Wimpy (hieraan werd in be langrijke mate bijgedragen door ons bouwbureau horeca) luisterden de gas ten, waaronder de heren M. Caransa, eigenaar van het pand, A. H. Heine ken, dr. J. J. van Soest, directeur van het Gemeentelijk bureau voor handels- en industriebelangen, naar de ope ningsredevoeringen van de heren J. Herlaar, directeur van Wimpy Inter national Ltd., London, B. L. Salmon, vice-chairman of the Board of J. Lyons Co. Ltd., London en R. A. Eilbeck, de Britse Consul te Amster dam. Laatstgenoemde bereidde onder de vakkundige leiding van Jasperina de long de eerste officiële Wimpy, waar mee alle gasten de gelegenheid kregen voor zover nodig kennis te nemen van dit succesvolle produkt. We hopen dat de Wimpy aan het Rembrandtsplein, die door N.V. Han del- en Exploitatiemaatschappij An dromache gedreven wordt, een blij vende bijdrage zal worden tot de feestelijke sfeer op Amsterdams roem ruchte Rembrandtsplein. Jasperina de Jong verrichtte de officiële opening. De „Levity Lancers" werden op onze spankar naar het Rembrandtsplein gebracht. 7

Het meest getapt | 1969 | | pagina 7