ONTDEKKING ANTIEK INTERIEUR LEIDDE TOT EXPLOITATIE HOFMAN'S BODEGA Wanneer men nietsvermoedend voor de eerste keer pand nummer 24 aan de Spoorsingel te Delft binnenstapt de Heineken lichtbak buiten duidt aan dat hier een horecabedrijf ge vestigd is zal men ongetwijfeld van verbazing bijna omrollen. Ten minste, zo verging het ons, toen wij enige tijd geleden een bezoek brach ten aan Hofman's Bodega, die ge ëxploiteerd wordt door de families P. de Ruyter en A. C. Hofman. Alleen met dit verschil, dat wij wél op de hoogte waren, op de hoogte van het feit dat achter de onschuldig- witte gevel een origineel antiek in terieur schuilgaat. Een interieur dat - en dit is het bijzondere onge veer twee jaar geleden pas ontdekt werd. Loze ruimte Tijdens een schoonmaakbeurt ont dekte mevrouw De Ruyter, die toen met haar gezin ongeveer een jaar in het bewuste pand woonde, in de voorkamer een kier tussen het plafond Een rustig zitje in de voorkamer. U ziet de prachtige spiegel en de schuifdeuren. Om deze ook in ingeschoven toestand goed te laten uitkomen heeft men gedeelten uit de muur gezaagd. Het plafond is, omdat het oude, bewerkte naar beneden is gekomen, nieuw. In de achterkamer (met daaraan- grenzend een serre) bevindt zich de bar, die geheel is aangepast aan de stijl van het overige interieur. Achter de bar ziet u de antieke porseleinen bierpomp. en een muur en zag dat zich daar achter een loze ruimte bevond. Zij werd erg nieuwsgierig („dat zijn vrouwen altijd") en ging verder op onderzoek uit. Men kan zich haar verbazing wel voorstellen toen achter de oude wand een houten lambrize- ring en boven het oude, gladde plafond een prachtig bewerkt en beschilderd plafond tevoorschijn kwamen. Eén van de vorige bewoners had blijkbaar die „oude troep" niet mooi gevonden en deze weggewerkt door in de kamer een soort reuzedoos te plaatsen. Met de achterkamer was het net zo gegaan. Ook hier kwamen een antieke lam- brizering, plafond en niet te vergeten prachtige ingelijste spiegels voor de dag. Qua stijl verschillen beide kamers wel: de voorkamer in luchtige Franse, de achterkamer in Oudhollandse stijl. Bij het wegbreken van de tussenmuur verscheen als klap op de vuurpijl een kolossale massieve schuifdeur, Horeca-exploitatie Wat te doen met zo'n interieur-om- te-zoenen? Door ziekte was mevrouw De Ruyter gedwongen een jaar in bed en op de stoel te blijven. Gedurende die tijd heeft ze serieus diverse moge lijkheden overwogen. Dat ten slotte besloten werd een horecabedrijf te openen is niet zo vreemd, wanneer men weet, dat mevrouw De Ruyter uit een horeca-,,nest" stamt. Vanzelf sprekend deelden ook haar man (die in de zuivelbranche werkzaam was) en bovendien haar broer, de heer Hofman (exploitant van een kantine) met zijn vrouw mee in haar plannen. De families De Ruyter en Hofman kleurrijk beschilderd, in 1888, door een zekere Fabri. (Men beweert, dat de schilderingen in de trappengalerij in Paleis Het Loo ook van zijn hand zijn.)

Het meest getapt | 1969 | | pagina 6