Op vrijdag 9 mei werd 's middags om drie uur de laatste van de achtentwin tig tanks van de nieuwe legkelder in Den Bosch op zijn plaats gebracht. Het was de afsluiting van een groot karwei, waarmee op 3 februari werd begonnen. De achtentwintig tanks, elk met een lengte van 35 meter, een doorsnee van 4 meter, een gewicht van 15 ton en een inhoud van 4300 hectoliter, werden telkens in twee gedeelten naar binnen gemanoeuvreerd en vervolgens ter plaatse aan elkaar gelast. Nadat die middag het laatste gedeelte van tank no. 28 op zijn bestemming was gebracht, vond een feestelijke afsluit- ceremonie plaats. De bedrijfsleider van de Bossche brouwerij, ir. A. K. E. ten Bruggen Cate, liet met vaardige hand een fles bier op de tank stuk springen, met welke „doopplechtig heid" het eerste gedeelte van de montage werd afgesloten. De 28 tanks kunnen samen zoveel bier bevatten, dat er voor nagenoeg de gehele Nederlandse bevolking per hoofd één liter uit getapt zou kunnen worden. (De totale inhoud is ruim 120.000 hl). De vijfendertig meter hoge staalconstructie zou dan, met alle tanks gevuld, een gewicht van 12.460 ton te dragen hebben. De jaarcapaciteit van de Bossche Heineken brouwerij, een van de grootste, en meest moderne van Europa, bedraagt thans 2,3 miljoen hl. Laatste tank in nieuwe legkelder Den Bosch Vlot gleed het laatste tankgedeelte naar binnen. Het laatste tankgedeelte wordt naar de takel plaats gereden. Op de achtergrond de reus achtige legkelder.

Het meest getapt | 1969 | | pagina 5