VURRASMUS, LUSTRUMFEESTVAN ROTTERDAMSCH STUDENTEN CORPS Heineken Bier §J .HAMUVUi'i' ,HeiRekeR Rotterdam heeft enkele dolle weken achter de rug: Ter gelegenheid van het 11e lustrum van het Rotterdamse Studenten Corps hebben de studenten de Rotterdamse be volking een reeks evenementen aangeboden, die, in verband met de Erasmus-herdenking, de welluidende naam „Vur- rasmus" meekreeg. Zo organiseerden zij klaverjaswedstrijden, een stratenloop, bridgewedstrijden, een draaiorgelconcours, bromfietsbehendigheidswedstrijden, een Kind en Dier show, speedboat- en stockcarraces en nog veel meer festiviteiten. Rotterdamse studenten bezetten „Beste buurtcafé" Ook is ter gelegenheid van deze verjaardag in samenwerking met het Rotterdamsch Nieuwsblad de verkiezing van het „Beste buurtcafé" uitgeschreven. Enkele maanden lang heeft een aantal studenten het Rotterdamse kroegleven verkend en de ongeveer 600 café's, die de Maasstad rijk is, op hun gezelligheid getest. De meeste stemmen gingen tenslotte naar café G. Klein aan de Goudserijweg. En op 25 juni trokken zo'n honderdvijftig studenten, vervoerd per Heineken auto en voorafgegaan door de harmonie en majorettes van de S.H.V., in de vroege avond en masse op naar „hun" kroeg-van-het-jaar. Terwijl binnen het bier rijkelijk uit de kranen stroomde, bracht het orkest een aubade en nam het gelukkige echtpaar Klein op straat een oorkonde en beker van jury-voorzitter Rik de Leeuw in ontvangst. Later op de avond ontving de „Hazzebaz" in de Jonker Eransstraat, die door de jury als beste jeugdcafé gekozen was, een „eervolle vermelding". Kees Verkerk opende feestterrein op het Schouwburgplein Het Rotterdamse Schouwburgplein was het middelpunt van de feestweek, die op 27 juni werd geopend door Kees Ver kerk. In de grote feesttent tapte onze schaatscrack het eerste pilsje. Tot en met 2 juli kon men zich daar amuseren op de kermis, in de sherrybar en in de grote tent, waar behalve diverse Heineken tappunten, een Engelse (Whitbread) pub was ingericht. De jeugd kon zich 's avonds uitleven in de beattent, waar groepen zoals The Cats en The Golden Earrings hun muzikale prestaties ten gehore brachten. Boven: de heer en mevrouw Klein (links) van het „Beste buurt café", luisterend naar de toespraak van jury-voorzitter Rik de Leeuw (rechts). Foto onder: Kees Verkerk heeft zojuist het eerste pilsje getapt. Foto linksonder: een drukte van jewelste bij het „Beste buurtcafé", G. Klein. 21

Het meest getapt | 1969 | | pagina 21