AFSCHEID A. G.TROMP Horeca-elftal versloeg eersteklassers Vaak wordt er beweerd dat in deze nuchtere tijd met zijn plastic bloe men, luiers met een gootje, wonder- wasmiddelen en dwarsgebakken brood, de romantiek en het avontuur niet meer in tel zijn. Vroeger was dat anders! En met weemoed denken wij aan die tijden van weleer, waaraan we tegenwoordig steeds meer een posthume hulde betuigen! Want, zo dra onze nationale strijdlust wordt opgewekt, grijpen we terug naar dat roemvolle verleden. Enthousiast ha len wij de „zilveren vloot" weer te voorschijn, die wij één keer, dank zij de koene zeeheld Piet Hein, werke lijk gewonnen hebben en in deze tijd een paar keer bijna. Het nadeel echter van Piet's herleef de populariteit is echter, dat andere zeehelden hierdoor op de achter grond zijn geraakt. Met name den ken wij aan Maarten Harpertsz. Tromp. Misschien timmerde hij wat minder aan de „zeeweg" maar ook hij was een groot admiraal die het avontuur, de romantiek en de strijd fel beminde. En misschien is de heer A. G. Tromp, die in 1904 werd geboren, wel een verre nazaat van hem. Het begin was in ieder geval spectaculair genoeg, want de geboortedatum was 1 april. De datum waarop zo'n 330 jaar geleden de Geuzen nogal moei lijkheden met de Brielse poort had den en Alva naarstig naar zijn ver loren bril liep te zoeken. Op latere leeftijd en na een gedegen opleiding op de Handelsavondschool meldde de heer Tromp zich bij de vroede vaderen van Nijmegen en trad in dienst als klerk. Hij was toen 18 jaar. Daarna kwam het avontuur in zijn leven in de gedaante van tante Van Dinter. Zij exploiteerde een café aan de Parkweg te Nijmegen. Hoe zij dit deed is ons niet bekend. Maar zij moet ongetwijfeld een uit stekende kijk op mensen gehad heb ben. Want reeds na enige tijd liet zij haar blik welgevallig rusten op de toen 22-jarige energieke klerk. Het is geen verbintenis geworden. Tenminste niet met tante Van Din ter, maar wel met Heineken. Want De heer er, mevrouw Tromp in gesprek met de heer Borgers (rechts). Óp de achtergrond de heer Van der Schouw. tante had van haar welgevalligheid blijk gegeven aan de heer Rijks van de firma Van Olffen, die hem op 16 april 1926 in dienst nam. Hierdoor begon een loopbaan die 43 jaar zou duren. Intussen deed ook de romantiek zijn intrede! Een ander paar ogen sloeg hem welgevallig gade, namelijk die van Johanna Christina Maria Jansse uit Bemmel. In 1937 trouwden ze. In die 43 jaar heeft de heer Tromp Vorige maand speelde een Heineken bierelftal, opgericht door onze actie ve afnemer, de heer G. A. A. Leuns te Buitenpost, tegen een combinatie van veteranen en spelers van het eerste elftal van de voetbalvereniging Buitenpost (le klasse, amateurs). Het bierelftal, dat uitsluitend uit horeca- personeel bestaat, behaalde een ver rassende 21 overwinning, een knappe prestatie! heel wat bereikt, maar ook heel wat meegemaakt. Krijgsgewoel is hem ook niet bespaard gebleven. In 1940 werd het pand in de Hertogstraat gebombardeerd en via een noodpand en zelfs een fusie, belandde hij ten slotte aan de Weurtseweg, waar men nu reeds weer 20 jaar gevestigd is. Door zijn grote ijver, energie en ken nis van zaken heeft de heer Tromp veel bijgedragen tot de groei van de firma Van Olffen. Hij timmerde niet aan die, toen zo moeilijke „bier- en kogelflesjesweg". Maar hij was er altijd, gezien bij iedereen en steeds bereid te helpen. In 1954 werd hij tot procuratiehou der benoemd. In 1959 werd hij ad junct-directeur en in 1963 werd hij aangesteld tot directeur van Heine- ken's Bierhandel Nijmegen N.V. Deze, zo geziene figuur nam, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd, op dinsdag 29 april afscheid in de „Heineken Hallen", zoals het pand aan de Weurtseweg wordt genoemd. De belangstelling was bijzonder groot. Onder de vele gasten zagen wij de heer E. G. Borgers, directeur van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V., die van zijn belangstelling blijk gaf. De heer S. van der Schouw schetste in een geestige toespraak de vele verdiensten van de heer Tromp en dankte hem voor het vele dat hij in Heineken verband gedaan had. Een fraai cadeau bezegelde deze woorden. Het gemeentebestuur van Nijmegen zond een felicitatiebrief, waarin men de heer Tromp bedankte voor al hetgeen hij zowel zakelijk als persoonlijk ten dienste van de Nij meegse. gemeenschap heeft gedaan. De B.B.M. was vertegenwoordigd in de persoon van de secretaris, de heer Kievit. Daarnaast was het een druk komen en gaan van de talrijke zake lijke en persoonlijke relaties, die van de heer Tromp en zijn familie af scheid namen! Mede dank zij de bijzonder fraai in gerichte hal, waarbij vooral de deco ratieve Heineken viltjes en de smaak vol gearrangeerde bloemen- en plan tenbakken opvielen was de stem ming uitstekend. Een compliment onzerzijds aan de heer Van der Voort is hier zeker op zijn plaats. Na het dankwoord van de heer Tromp, werd 's avonds het feest voortgezet in intieme kring, waar men zeker nog gesproken zal hebben over deze werkkring, die nu definitief geëin digd is. Waarmee echter tevens de weg geopend is naar een welverdien de rust met de herinnering aan een succesvol en goedbesteed leven. Nog vele jaren in goede gezondheid, meneer Tromp! 16

Het meest getapt | 1969 | | pagina 16