Ad Haans: Als een razende Roeland rally's rijden In het dagelijks leven be stuurt hij zijn levensmidde lengroothandel aan de Bis schop Zwijsdenstraat in Til burg. Begonnen in de vlees- en vleeswarenbranche viert hij in augustus aanstaande zijn 12Vi-jarig zakenjubile- um. Schakelde vijf jaar ge leden over op de levensmid delengroothandel. Heeft nu een mooi bedrijf, waar ser vice, orde en netheid vuist regels zijn. Dat is de ene Ad Haans, zakenman, di recteur van Ad Haans N.V. In zijn vrije tijd (zeker, een grossier hééft nog vrije tijd, zij het alleen in het week einde) bestuurt hij zijn ral lywagen. Niet als een ra zende Roeland in de bete kenis, die het woordenboek daarvan geeft: een zeer on stuimig en woest persoon. Die „titel" verwierf hij in de vijfde E.L.E.-rally (Eind hoven-Luik-Eindhoven), vo rig jaar, toen een krant over zijn prestaties in de klasse mentsproeven schreef: „De Tilburger Ad Haans is op deze proeven razende Roe land zelf. Niet te kloppen. In Targnon bleef hij als eni ge onder de minuut: 59 se conden. Nummer twee, de Helmondenaar L. van Kim- menade, had maar liefst 21 seconden meer nodig." En even verder: „Ook hier gierde Haans op millimeter afstand van de berm naar Zakenman-rallyrijder Ad Haans achter het stuur van zijn BMW. oen van R.A.C.-Zuid (be- trouwbaarheidsritten) en te vens kampioen van Neder land. „Die goede landelijke re sultaten heb je nodig om aan internationale ritten te kunnen deelnemen," legt Haans uit en geeft dan een opsomming van de verschil lende internationale rally's, waarin hij de laatste acht jaar is uitgekomen. Zijn eerste was meteen een gro te, de Tulpenrally, in 1961. Met een Daf bereikte hij de 2e plaats in de klasse tot 750 cc. In totaal zeven maal nam hij, de laatste ja ren steeds met dezelfde na vigator, Marcel Verbunt, deel aan de Tulpenrally. In 1967 werden zij, met BMW, uitgeroepen tot de beste Nederlandse amateurs in de klasse tot 2000 cc. Dit jaar waren zij een week lang professionals, toen zij met een door de fabriek uit geruste Datsun (2 liter Sport) deelnamen. Helaas moesten zij de strijd voor tijdig staken. Verblind door een achterligger raakten zij van de weg op een tijdstip dat zij de algehele leiding hadden. Acht maal reed Ad Haans de Sauerlandrally en even zoveel malen de S.L.S.-rit (Scheveningen Al .uxemburg- Scheveningen), waarin hij en Verbunt vorig jaar als algemeen winnaar eindig- boven." Dat is de andere Ad Haans, internationaal bekend en geducht rally rijder. Iemand, die het auto rijden in de toppen van zijn vingers heeft, een bekwaam stuur-man, die met zijn na vigator in tientallen rally's tweemaal rond de aarde is gestoven. Ad Haans (34) is ook in de sport jong begonnen. Nau welijks zeventien jaar was hij toen hij met zijn oudere broer meereed als kaart lezer in een oriëntatierit. Later, met een eigen wagen, nam hij deel aan vele regio nale oriëntatie- en betrouw- baarheidsritten. Boekte ook landelijk goede resultaten. Zo was hij in 1965 kampi- Met een Datsun in de Tulpenrally van dit jaar.

Het meest getapt | 1969 | | pagina 12