was een veelbewogen jaar ^4® 1' •- y;: - vr: AMSTEL fusie Heineken-Amstel Met een daverende klap werd het boekjaar 1967/1968 afgesloten. Op 27 september 1968 keurde de buitengewone algemene vergadering van aandeel houders de fusie Heineken - Amstel goed. Het jaarverslag zegt hierover: „Verschillende overwegingen, zoals onder meer de ontwikkeling op de bin nenlandse biermarkt, waar, door het overnemen van brouwerijen, de invloed van buitenlandse ondernemingen snel is gegroeid, hebben tot dit samengaan van de twee grootste Nederlandse brouwerijen geleid. 1967 De aldus onstane brouwerijcombinatie kan niet alleen tot de eerste binnen de E.E.G. worden gerekend, maar mag ook als een van de belangrijkste daarbuiten worden beschouwd. De concurrentiepositie van beide onder nemingen in nationaal en internationaal verband is aan zienlijk sterker geworden. De groep heeft een aandeel van ruim 55% op de Nederlandse biermarkt en heeft de grootste bierexport ter wereld. Voorts wordt gewezen op beider industriële belangen in het buitenland.*" Een andere, belangrijke gebeurtenis was, in maart 1968, het bod dat Heineken deed op de certificaten van aan delen in Vrumona N.V. te Bunnik. Op dit bod werd gunstig gereageerd: nagenoeg alle certificaten werden verworven. Vrumona N.V. is hierdoor een dochter onderneming van het Heineken concern geworden, dat hiermede zijn belangen in de frisdrankensector conso lideerde. Op de binnenlandse markt nam de omzet met ongeveer 10% toe tot bijna 2,2 miljoen hl. Ondanks de hevige De Eurofles en plastic krat lopen op rolletjes concurrentie in de markt van flessebier, steeg het aandeel van Heineken wederom. Het jaarverslag meldt met vol doening, dat de nieuwe Eurofles van 50 cl in de even eens nieuwe plastic krat bij handel en consument een uitstekend onthaal hebben gevonden. De Eurofles is een standaardmodel, dat ontworpen werd door de ge zamenlijke brouwerijen in de E.E.G. De plastic krat daarentegen was een eigen ontwerp van Heineken. De ondernemingen op het gebied van de fabricage van gedistilleerd, waarin het concern deelneemt, leverden redelijke resultaten op. In de horecasector neemt, volgens het jaarverslag, het aantal bedrijven, dat zich aanpast aan de veranderende levensgewoonten van de consument, voortdurend toe. Het moderne fabriekscomplex van Vrumona te Bunnik. I Hll»r

Het meest getapt | 1969 | | pagina 4