winter kost en bier (Foto gemaakt bij Ruteck's Promenade Restaurant in Rotterdam) om te zetten. Maar inhaken op actuele gebeurtenissen of actuele omstandigheden vraagt een extra presentatie: degenen die geregeld extra uitstallingen maken weten uit ervaring dat deze presentatievorm extra omzet op levert. Maar de gecombineerde presentatiezoals hierboven be doeld, produkten van een stevige winterkost met bier, zien wij niet zo vaak. Gecombineerde presentatie van artikelen is geen nieuw idee, maar kan wel nieuw zijn voor diegenen die het niet eerder toepasten. Het lijkt ons de moeite waard dit onderwerp in ver koopgesprekken, weekberichten of andere communicatie middelen als tip voor uw afnemers door te geven. Een stevige omzettoename is hopelijk het gevolg en daar gaat het u en ons om. Juist die maaltijden zijn bij uitstek geschikt om er een glas bier bij te drinken. Merkwaardig dat, ondanks de gestegen welvaart, er in Nederland nog zo weinig bij de warme maaltijd ge dronken wordt. We kunnen bijna spreken van een vast geroeste gewoonte. Bij bijzondere gelegenheden willen we met deze gewoonte wel eens breken, maar bij de dagelijkse maaltijd, oh nee. Het glas bier bij een stevige maaltijd is een ideale com binatie. Juist een van de eigenschappen van het produkt bier is, dat het zich ook bijzonder goed leent voor con sumptie bij de warme maaltijd. Wat een mogelijkheden liggen er om het verbruik te stimuleren en zodoende de verkoop te bevorderen. Op welke wijze kan dit het best gebeuren? Natuurlijk is het mogelijk een aantrekkelijke reclameplaat te maken. Maar nog effectiever is het ons inziens om in de ver koopplaatsen een gecombineerde produktpresentatie te verzorgen. Als u dit artikel leest is de maand januari reeds voorbij. De kop van het jaar 1969 is eraf. Het voorjaar is alweer in zicht, maar toch willen we het nog even met u hebben over de winter, want februari en maart kunnen nog bij uitstek wintermaanden zijn. De winter heeft zijn specifieke problemen als we denken aan het vervoer. De winter heeft zijn specifieke mogelijkheden als we denken aan de verkoop van produkten, die juist in dit jaargetijde uitsluitend of meer dan anders gegeten worden. Waaraan denken we dan? Aan bijvoorbeeld winterkost, aan die gezellige Hol landse maaltijden, die kou en narigheid doen vergeten. Die ons juist de winter van de positieve kant doen beleven. De huisvrouw, die zich dagelijks bezighoudt met de vraag: Wat eten wij vandaag? wordt dan direct op de plaats, waar ze haar beslissing neemt over wat ze op tafel zal brengen, geconfronteerd met het produkt dat bij de gekozen maaltijd gedronken kan worden. Haar gedachten gaan in de richting van de extra gezelligheid, die het glas bier geeft aan de maaltijd en zij zal gaarne alles doen om juist het moment waarop het huisgezin verenigd is zo prettig mogelijk te maken. Uw winkeliers hebben het druk gehad met de proble matiek rondom de nieuwe omzetbelasting, de B.T.W. Dit werk moest uiteraard gedaan worden, maar nu is toch weer alle aandacht vereist voor de verkoop. Spraken wij reeds eerder over een vastgeroeste gewoonte? Natuurlijk is het goed om het drankenschap, waarin bier een belangrijke plaats behoort in te nemen, niet te vaak 3

Het meest getapt | 1969 | | pagina 3