Eiy Mn ifhiiHnijj.! Aan het einde van het vorige jaar vierde de firma B. Borsje Pzn. te Groot-Ammers haar honderdjarig bestaan. Het was Bastiaan Borsje die een eeuw geleden de grond steen legde voor dit bedrijf in de Alblasserwaard. Nu voert de derde generatie twee broers het beheer over de zaak. In het prille begin had de firma niet alleen de zo be kende handkar, maar ook nog een roeiboot als vervoer middel. Een latere aanwinst was een ijzeren zeilboot, die aldus de heren Borsje, bij tegenwind een onmogelijk- zwaar te slepen trekschuit werd. De firma heeft zich in de loop van haar bestaan onder dikwijls zeer moeilijke omstandigheden ontwikkeld tot een moderne, voortdu rend groeiende onderneming. Vooral tijdens de laatste twintig jaar is er, zeker ook onder de invloed van radio en televisie, veel veranderd in het denken en doen van de bewoners van de destijds zo afgesloten Alblasser waard. Dit alles heeft tot de bloei van de firma Borsje bijgedragen. Mede door het op handen zijnde ruilverkavelingsproject zal de Alblasserwaard zich kunnen ontwikkelen tot een dynamische streek, doorkruist met moderne wegen. Een plezierige gedachte voor de heren Borsje, die zoals zij zelf zeggen, liever vóóruit kijken dan achteruit. Er bestaan verschillende anecdotes over de oprichter van het bedrijf, over de mentaliteit en de situaties uit die tijd. De beide broers staan er niet te lang bij stil. Hun blik is gericht op de toekomst. Wij wensen de firma B. Borsje Pzn. graag veel succes toe. Het huidige pand van de 100-jarige firma, dat in 1960 in gebruik ge steld werd. Een aardige bijzonderheid is wel, dat de heer Diekmeier agent is van de drie belangrijkste brouwerijen. Het begon in 1896 met Heineken en Oranjeboom, in 1900 kwam daar nog eens het Amstel agentschap bij. Met vijf flinke Bedfords (zie de foto hierboven) wordt tegenwoordig een groot gedeelte van Rotterdam-Zuid bevoorraad door agent Diekmeier. Hij wordt daarbij geassisteerd door zijn zoon, die zeker niet met de familie traditie zal breken en te zijner tijd het bedrijf hoopt over te nemen. steeds) door de firma Diekmeier be voorraad. In 1912 deed de eerste vrachtauto zijn intrede en zorgde voor de afleve ring aan de talrijke café's die „De Kaap" rijk is. De heer Chr. A. Diekmeier, oorspron kelijk werkzaam in de levensmidde lenbranche, nam in 1962 het bedrijf over, dat inmiddels wegens groeiend ruimtegebrek was verplaatst naar de Katendrechtsestraat, waar enkele pan den gekocht waren. Thans zijn hier magazijn, kantoor en slijterij geves tigd. 21

Het meest getapt | 1969 | | pagina 21