ook Groningen heeft, politiek cafe spreekwater=bier=Heinekeii STAMGASTEN TAPTEN ZELF - IN WEDSTRIJD - HUN BIERTJE Y Een momentopname van een van de politieke debatavonden. Sinds 26 november van het vorige jaar beschikt ook de hoofdstad van onze meest noordelijke provincie over een politiek café. Vanaf die datum wordt iedere dinsdagavond het café Quasi Modo aan het Kattendiep voor deze (moderne) vorm van communicatie op politiek gebied opengesteld. De organisatie van deze avonden berust bij een werkgroep met een brede, niet-politieke samenstelling. De werkgroep omschrijft het café als „een nieuw communicatiemiddel, waardoor een zo groot mogelijke verscheidenheid aan politieke meningen in een optimaal gesprek met elkaar worden geconfron teerd". Voor de eerste avonden werd het programma nog door de werkgroep samen gesteld. Op 3 december kwam de NAVO aan de orde, op 10 december de „Groep van achttien", terwijl op 17 december de progressieve concentratie onder de loep werd genomen. Na de aanloopperiode zal bij de keuze van de onderwerpen rekening worden gehouden met de wensen van de bezoekers. Vele vooraanstaande politici hebben reeds hun medewerking aan deze avon den toegezegd. Aldus enkele krantenverslagen, die voorts vermeldden dat de debatten bege leid werden door menig goed glas bier. Heineken, zoals u op een van de foto's kunt zien. Tijdens de discussies werden deelnemers her innerd aan het dorstlessende-bier-bij-uitstek. Achter de microfoon wethouder W. Hendriks, die de opening verrichtte. Een vrolijk moment tijdens de prijsuit reiking, het slot van een geslaagd eve nement. Concentratie bij het tappen. Roosendaal, de stad die enkele jaren geleden een nationale biertapkam pioene voortbracht, had eind vorig jaar weer een primeur. Op 1 novem ber hield een van onze afnemers de heer J. Geel, een bijzonder leuk eve nement ten doop, namelijk een bier tapwedstrijd voor zijn klanten. De 51 bezoekers, die zich voor deze wedstrijd hadden laten inschrijven, ervoeren dat er wel degelijk vak kennis voor nodig is om een goed glas bier tevoorschijn te toveren. De jury bestond uit enkele van onze afnemers, die dit werk met veel animo hebben gedaan. Dat de heer Geel graag leven in de biertapperij brengt, moge voorts nog blijken uit het feit, dat hij eind januari in samenwerking met het Joegoslavische Toeristen bureau te Den Haag, in zijn zaak een Joegoslavische week organiseerde. We twijfelen er niet aan of het zal hem ook bij deze activiteit niet aan belang stelling ontbroken hebben.

Het meest getapt | 1969 | | pagina 16