1» REDACTEUR: W. J. BRUGGEMAN PUBLIC RELATIONS, POSTBUS 455, ROTTERDAM twee tot vijf en 's avonds van acht tot tien uur. Eenmaal per week komt een groep spastische kinderen paardrijden, voor hen een geweldige belevenis en voor de toeschou wers een ontroerend gezicht. Voor de paardeliefhebbers is het wellicht interessant te weten, dat de heer Hak naast de manege nog een stal heeft, waar Hackneys (een luxe tuigpaard) gefokt wor den. Uit de Engelse Marfleet fokkerij kocht hij de beste paarden en hij heeft nu onder meer een span, dat reeds zes jaar in successie kampioen van Nederland werd. Verder bevindt zich in de fokkerij van de heer Hak de enige Hackney hengst van Nederland wiens nakomelin gen direct volledige Gelderse stamboekpapieren krijgen. Er is op het gebied van de paardesport ook buiten de manege ontzaglijk veel te beleven. Jaarlijks vinden er in ons land duizenden wedstrijden en talloze andere hippische evenementen plaats. De bakermat van deze sport vormen de maneges. Het groeiende aantal van deze ruitersportcentra en de stijgende behoefte aan daarbij behorende, passende restauratiegelegenheden mogen voor de attente en actieve ondernemer een aan wijzing zijn het oog ook op deze markt-in-opkomst te richten. Kijkje in de binnenmanege van „De Sluiperman" met op de achter grond het restaurant, waar onder meer het meest getapte bier ver krijgbaar is. De manege is 45 meter lang en 23y2 meter breed. Het gehele complex is eigendom van de heer C. van der Kruijssen en mevrouw F. L. van der Kruijssen-den Ouden. Kijkje in het restaurant. De opname werd vorig jaar tegen Kerstmis gemaakt. lijve) de behoefte aan een overdekte rijbaan. In 1968 kwam het gebouw gereed. ,,De Hoefslag" is een van de mooiste maneges van ons land en insiders zullen constateren, dat de stallen hun weerga nauwelijks vinden. De. piste beslaat een oppervlakte van 55 x 30 meter, de stallen zijn eveneens 55 meter lang en 22 meter breed. Er bestaan alweer plannen om de manege te vergroten. De toeloop van mensen, die willen (leren) paardrijden blijft namelijk aanhouden. Een duidelijke illustratie (misschien ook een landelijke graadmeter) van de sterke groei en toenemende populariteit van deze vorm van recreatie, geven de cijfers na vijf jaar van het aantal mensen dat in „De Hoefslag" les neemt of paard rijdt. In 1963 begon de buitenmanege met ongeveer 25 ruiters per week. Vorig jaar telde men in Barendrecht 600 tot 700 klanten per week. Uit de wijde omgeving komen de beoefenaars van de paardesport naar dit hip pische centrum. Vanzelfsprekend uit Barendrecht en uit het aangrenzende Rotterdam, maar ook uit de Hoekse Waard, uit Dordrecht en Ridderkerk en verder weg uit Hoogvliet, Spijkenisse en Rhoon. De paardenstapel van „De Hoefslag" telt zo'n dikke honderd dieren, de pony's inbegrepen. Door de week wordt, onder leiding van rij instructeur P. van Vliet, een man met grote ervaring op dit gebied, elke dag druk gelest, 's Morgens van negen tot twaalf, 's middags van Buitenaanzicht van manege „De Sluiperman" in Schijndel. In het ge bouw links op de foto is de nieuwe, nog niet officieel geopende binnenmanege ondergebracht. Het restaurant (zie ook de andere foto) bevindt zich aan de voorzijde. Het gebouw rechts biedt onder andere plaats aan de stallen. Geheel links is nog een gedeelte van de buiten manege zichtbaar. De gezellige bar met daarachter de heer Versluis en zijn dochter; derde van rechts mevrouw Versluis.

Het meest getapt | 1969 | | pagina 14