FINALE WERD GROOTSE AFSLUITING 1 HEINEKEN CAMPING MINI-RACE KAMPIOENSCHAP 1968 In de grote kantine van de hoofd stedelijke Heineken brouwerij vond op zaterdag 21 september jl. de finale plaats van de Camping mini-race kampioenschappen 1968. Het was de afsluiting van een nieuw evenement, waarmee Heineken in het afgelopen vakantieseizoen in vijfenveertig cam pings, verspreid over het hele land, zich rechtstreeks gericht heeft tot het recreatiezoekende publiek (zie ook onze juli-editie). In deze campings werden in een periode van zeven weken de voorronden verreden, waar uit tenslotte de vijfenveertig camping kampioenen naar voren kwamen. Bij de races werd gebruik gemaakt van een verplaatsbare baan met een oppervlakte van 12 m2 en een rijlengte van 15 m, de enige mobiele Carrera mini-racebaan ter wereld, die tevens was uitgerust met volelektro- nische telapparatuur. Dit vierbaans mini-circuit werd vervoerd in een speciaal daartoe ingerichte auto en elke dag in een van de deelnemende campings opgebouwd. De gehele organisatie van de wedstrijden, die werden verreden op en met Carrera- materiaal, was in handen van Publi- com N.V., Amsterdam. Deelneming aan de voorronden stond, tegen in levering van drie Heineken kroon- kurken of drie lege bierblikjes, voor iedereen open. Enkele duizenden vakantiegangers hebben met veel animo aan dit nieuwe evenement deelgenomen, terwijl de wedstrijden verder door naar schatting dertig duizend toeschouwers werden bijge woond. In het bijzonder de jeugd heeft met een geweldig enthousiasme op de introductie van dit vakantie- avontuur" gereageerd. Dat laatste bleek nog eens overduidelijk tijdens de finale in Amsterdam, waar de vijfenveertig campingkampioenen als mede de twee beste damescoureurs gedurende enkele spannende uren gestreden hebben om de hoogste plaats op het erepodium, goed voor de hoofdprijs, bestaande uit een kam peeruitrusting ter waarde van duizend gulden. Winnaar en Heineken cam ping mini-race kampioen 1968 werd de 14-jarige Frencis Veldmans uit Eelde. Op het erepodium stonden naast hem de 16-jarige Peter Reijer- kerk uit Amsterdam (no. 2) en de 17-jarige Johnny van Roon uit Schie dam (no. 3). Ook voor hen, evenals voor nummer 4, waren er waardevolle prijzen. De twee best geplaatsten 1 2

Het meest getapt | 1968 | | pagina 4