HET Al<CEL»l'EN BOEKJAAR tember jl., dus nog juist in het afgelopen boekjaar, lande lijk konden gaan leveren. Om de verkoop aan de consument te ondersteunen wer den nieuwe wegen ingeslagen. Televisie- en radioreclame werden in het activiteitenplan opgenomen. Alhoewel het een moeilijke opgave is gezelligheid te visualiseren, me nen wij dat de commer cials in de tv-uitzendingen de consument „gepakt" heb ben. De directe verkoop- boodschappen via de radio reclame, Hilversum en Ve ronica, hebben zeker effect gehad op de consumenten. Vele nieuwe kopers en koopsters volgden het ad vies van de advertentie campagne „Gezellige men sen halen Heineken in huis" of „Gezellige mensen drin ken Heineken". Met u verheugen wij ons in een stijgende omzet; althans wij hopen dat ook u van die stijgende omzet uw aandeel hebt gekregen. En nu zijn wij dan inmid dels al weer opnieuw be gonnen. Elk jaar weer een merkwaardig gevoel. Even stilstaan bij een bereikt re sultaat, dan weer opnieuw beginnen met het doel: Ver hoog de omzet. Gaarne zullen wij met u in volledige samenwerking het omzetdoel 1968/1969 gaan verwezenlijken. Onze ver kooporganisatie staat klaar met het activiteitenplan, dat, wij vertrouwen u dat gaarne toe, veelomvattend zal zijn. Verkoopbevorde rende activiteiten om tot verantwoorde produktiepre- sentatie te komen op alle plaatsen, waar de consument Heineken bier kan kopen of drinken. Reclame-activitei ten om het merk Heineken verder te populariseren en de vraag van de consument te bevorderen. Alle aandacht zal er blijvend op gericht zijn om door produkt èn activiteiten het kwaliteitsbegrip bij de con sument te vergroten in uw en ons belang. Samen aan het werk om er een goed verkoopjaar van te maken! Op 30 september jl. eindigde het boekjaar 1967/68. Gewoontegetrouw besteden wij daaraan in de uitgave van dit blad enige aandacht. De voorbije, natte zomer ligt vele lezers waarschijnlijk nog zo vers in het geheugen, dat zij zullen zeggen: La ten wij er maar niet meer over praten. Maar het bier jaar bestaat niet alleen uit de zomer. Vandaar dat wij ons toch veroorloven een terugblik te werpen op de periode 1 oktober 1967- 30 september 1968. We kunnen spreken van een veelbewogen jaar. De ont wikkeling op de biermarkt in Nederland is in een zeer snel tempo gegaan. De marktverhoudingen zijn zich vooral in de laatste maan den duidelijker gaan afte kenen. Wij mogen ons daar bij verheugen in een groei ende positie op de Neder landse biermarkt, die dank zij vele inspanningen is be reikt. Van bijna historische bete kenis is geweest het op de markt brengen van een nieuw flestype, de 50 cl Euro- fles, verpakt in een plastic krat. Sinds de brouwerij zelf flessenbier bottelde, waren er twee flesgrootten, zoals u bekend, namelijk de 30 cl fles, ook wel pintje of pijpje genoemd en de 45 cl fles of, in de spreektaal de pul geheten. Het is hier niet de plaats om de achtergronden te schetsen waarom de 50 cl fles gekomen is en welke onderzoekingen er aan voorafgegaan zijn. Uitvoe rig hebben wij dit beschreven bij de introductie. De toen geschetste voordelen voor handel en consument zijn tot onze voldoening juist gebleken. De wijze, waarop de fles in de plastic krat is gepresenteerd, is bij alle scha kels in de handel en ook bij de consument aangeslagen. Het verheugde ons dan ook zeer, dat wij na de begon nen regionale introductie, de 50 cl Eurofles op 30 sep- 3

Het meest getapt | 1968 | | pagina 3