HEIMEREN NATIONALE HENSELWEISTRIJO1968 EERSTE LUSTRUM Op zaterdag 28 september werd voor de vijfde maal de Heineken Nationale Hengelwedstrijd gehou den. Het toneel van de stille strijd was deze keer de fortgracht van Abcoude, een schitterend viswater in een lommerrijke omgeving, ons voor deze dag belangeloos ter beschikking gesteld door de hengelsportvereni ging „De Goudkarper" en de Bond voor gehandicapten. De 58 deelnemers uit alle delen van het land werden 's morgens door twee met Heineken vlaggen getooide bussen van het Centraal station te Amsterdam afgehaald en naar het fort van Abcoude gebracht. Daar kregen de deelnemers bij een kopje koffie de wedstrijdnummers uitge reikt en maakte de wedstrijdleider, de heer H. Duiker, nog enkele bij zonderheden bekend. Het terrein was versierd met enkele Heineken vlaggen, terwijl onze re clamewagen voor het fort stond op gesteld. Om half twaalf klonk het aanvangs- signaal. Vanaf dat moment begon het „touwtrekken" om zo veel mo gelijk vis binnen te halen. In het bij zonder visrijke water met zeer grote exemplaren waren de vangsten be hoorlijk in aantal maar klein wat betreft de maat. Het weer werkte ook mee, want er scheen uitgerekend deze dag een heerlijk zonnetje al was de wind wat schraal. Na het eindsignaal, om half vier, vertrokken gasten en gastheren naar de Amsterdamse brouwerij, waar de prijsuitreiking zou plaats vinden. Tevens kregen deelnemers, jury en controleurs daar een etentje aange boden. De heer Schipperijn reikte met en kele toepasselijke woorden de prij zen uit. Kampioen van dit jaar was geworden de heer H. J. Zwan uit Amersfoort (met 326 cm vis), die behalve een verzilverde zuil als per soonlijke prijs tevens de fraaie Hei neken wisseltrofee kreeg aangebo den. Ook de overige elf prijzen von den hun weg naar de gelukkigen. Na afloop van de prijsuitreiking dankte een van de gasten namens alle deelnemers de directie en de organisatoren voor deze bijzonder prettige wedstrijd, daarbij de hoop uitsprekend, dat Heineken zal be sluiten ook het volgend jaar een zelfde groot aantal deelnemers uit te nodigen, opdat zoveel mogelijk hengelaars dit evenement eens zou den kunnen meemaken. (In verband met ons lustrum waren meer henge laars uitgenodigd dan andere jaren.) Wij kunnen weer terugzien op een zeer geslaagde dag, waarover in hengelaarskringen nog lang nage praat zal worden. H. D. Bij de foto's: 1. De wedstrijd speelde zich dit jaar af in de bijzonder fraaie omgeving van de fortgracht in Abcoude. 2. Enkele van de 58 deelnemers hadden een mooie zitplaats toegewezen gekregen. Of het ook een goed stekkie was 3. Momentopname van de stille strijd. 4. De kampioen van dit jaar, de heer Zwan (rechts), met de wisseltrofee, die hem door de heer Schipperijn werd overhandigd, in tegenwoordigheid van enkele ieden van de jury en van de wedstrijdleider, de heer Duiker (tweede van rechts). 16

Het meest getapt | 1968 | | pagina 16