1,5.01-:i f f"1. Oostenrijkse sfeer in Nijmegen - 1 1' In de provisiekasten van de Nederlandse huis vrouw hebben de artikelen voor het bereiden van Indische en Chinese maaltijden, zoals nasi goreng, rijsttafel en bahmi zich gedurende de laatste jaren een vaste plaats weten te ver overen. Een van de grootste producenten van deze artikelen zoals ketjap, sambal, bahmi- en nasi kruiden, gado gado en kroepoek is de N.V. Conimex, gevestigd in Baarn. Met de stijgende omvang van de afzetmarkt heeft Conimex een sterke groei doorgemaakt. In verband met de noodzakelijk geworden uitbreiding is daarom op het nieuwe industrie terrein in Baarn, gelegen aan de grote weg Amsterdam-Hoevelaken, een nieuw pand ver rezen. Vanaf deze plaats worden dagelijks duizenden flesjes, potten, blikken en dozen verzonden, die in totaal ongeveer 150 verschil lende soorten lekkernijen bevatten. Bovendien staat hier een groot aantal meer dan manshoge vaten en kuipen, waarin duizenden kilo's Spaanse pepers zijn opgeslagen, die de basis zijn voor de bekende Conimex-samballans. komsten te beleggen voor huisvrou wen. Zij immers zijn degenen, die de laatste stoot moeten geven. Het spreekt vanzelf dat de voordrachten een ander karakter kregen, terwijl het bereiden van de gerechten voortaan geschiedde onder het toeziend oog van het gehoor. Van Weerdenburg introduceerde het zg. flanelbord, waarop de door mevrouw Lubbe- Bakker uitgesproken voordracht illus tratief werd onderstreept. Ook Hei- neken heeft in deze bijeenkomsten een actief aandeel. Na de pauze volgt een „bierinformatie", waarbij eveneens gebruik wordt gemaakt van flanel- bord-figuren. Ook deze bijeenkomsten mogen zich verheugen in een warme belangstel ling en het ziet er bij lange na nog niet naar uit, dat het einde in zicht is. Bij het afscheidsfeest van de heer Van Weerdenburg zijn vele lovende woorden gesproken. Ook wij behou den een zeer prettige herinnering aan zijn optreden en danken hem van deze plaats voor het opgebouwde samen spel tussen Conimex en onze brou werij, waarbij wij de wens uitspreken dat dit nog talrijke jaren zal blijven bestaan. Nadere kennismaking met de tijdens de bijeenkomst bereide gerechten. De drank bij uitstek hierbij: Heineken. Enige maanden geleden werd in „De Vereeniging" te Nijmegen zeer speciale aandacht besteed aan de „Oostenrijkse Week", die gedurende tien dagen de Keizer Karelstad in een aparte sfeer bracht. Het restaurant „l'Etoile" en de zaal van „De Vereeniging" speel den een belangrijke rol in de festiviteiten. Bijgaande opname getuigt van de sfeer, waarin deze feestelijkheden plaatsvonden. 11

Het meest getapt | 1968 | | pagina 11