een rondje HEINEKEN OP ZEE MEER vrije tijd, ruimere middelen en mogelijkheden tot recreatie brengen met zich mee, dat ook op het gebied van de vissport een opmerkelijke „verschuiving" valt te constateren. Steeds meer hengelliefhebbers verla ten hun vaste stekkie aan rivier, ka naal of plas en kiezen het ruime sop. Wannéér ze maar willen en waar ze maar willen, het hele jaar door. Het hengelen op zee is vrij en kent geen gesloten seizoen Bot vangen op zee, hoe meer hoe liever! Vanuit een groot aantal havens, zo wel langs de kust als aan de Zeeuwse wateren en het IJsselmeer, kiezen bijna dagelijks tientallen boten met recreatievissers het ruime sop. Be kende havens voor de zeehengelsport zijn Yerseke, Scheveningen, IJmui- den, Hippolytushoef, Den Oever en Harlingen. kent er in uw omge ving ongetwijfeld meer Welke omvang het vissen op zee ge kregen heeft? Wel, in Den Oever bij voorbeeld liggen elke dag zo'n ne gentig tot honderd boten gereed. Za terdags en zondags is er meestal niet één onbezet. Hetgeen betekent, dat ongeveer vijftienhonderd mensen voorzien moeten zijn van eten en drinken voor één dag! Voorzien moeten 'zijn of voorzien moeten worden. In het verschil ligt een goede kans voor de handel. Weer of geen weer, een rondje Heineken smaakt altijd (naar meer) met een gezellig ploegje er een hele dag uit zijn Vissen op de wijde waterplas heeft een aparte bekoring. De roep van de zee en de lokkende stem van het avontuur is misschien wat dichterlijk uitgedrukt, maar diep in hun hart hebben de meeste kerels daar toch wel weet van. Bovendien vang je eens heel andere soorten vis, waar je terecht zeebanket tegen zegt. En vergeet niet, dat het verdraaid plezierig is met een gezellig ploegje er een hele dag uit te zijn. Uit, aan boord van een heel klein scheepje, helemaal ver weg ergens op de wijde waterplas. Je zelf gevangen vis klaar maken en, zo van het vuur, in je door de zeelucht hongerig geworden maag laten verdwijnen. Begeleid door van tijd tot tijd een flinke slok heer lijk, koel Heineken bier. Een ideale combinatie!

Het meest getapt | 1968 | | pagina 9