in de „Heineken Hallen" te Nijmegen Buitenaanzicht van het bedrijfs pand van Heineken's Bierhan- del Nijmegen N.V. Van Heineken's Bierhandel Nijmegen N.V., die eind maart en begin april de beeldende kunst in haar bedrijf haalde, ontving de redactie het vol gende verslag. Dank zij de medewerking van de directie van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. konden wij enige tijd geleden ons bedrijfspand geheel moderniseren. Daardoor werd onze loods (oppervlakte ongeveer 900 m2) een bijzonder mooie ruimte en af en toe hadden wij zelfs het idee, dat hij te groot was. Een gedeelte van de tentoongestelde werken. Reeds eerder hadden wij tijdens de vorige Vierdaagse en het jongste Carnaval in ons bedrijfspand kleine evenementen gehouden, het geen heel goed mogelijk en allerge zelligst bleek te zijn. Ons personeel, voortreffelijk wer kend, bleek steeds in staat te zijn de goederen in een minimum van tijd te verplaatsen, waardoor onze loods, die men in Nijmegen inmiddels de bijnaam „Heineken Hallen" heeft gegeven, voor allerlei doeleinden kon worden gebruikt. Kort voor Kerstmis kwamen wij op het idee om in samenwerking met de Gemeenschap Beeldende Kunstenaars uit Nijmegen een tentoonstelling van moderne kunst te organiseren. Na allerlei besprekingen was het en kele maanden later zover, dat wij deze expositie gedurende twee week einden, respectievelijk 30 en 31 maart en 6 en 7 april, konden houden. Ondanks de tentoonstelling heeft het bedrijf niet stilgestaan. Gedurende de week, voorafgaande aan het twee de weekeinde, bleven de meeste schil derijen en kunstvoorwerpen gewoon in de loods en ging het werk normaal door. De opzet was de kunstenaars, die dikwijls moeilijk expositieruimte kunnen vinden en dan nog slechts tegen zeer hoge prijzen, eens in de biersfeer te halen en tevens de hore- ca-afnemers hun drempelvrees te doen overwinnen. De openingsmiddag werd bijzonder druk bezocht door belangstellenden uit alle Nijmeegse groeperingen, waaronder tot onze vreugde de hore- casector goed vertegenwoordigd was. De opening werd bijgewoond door vele autoriteiten, terwijl pers en tele visie eveneens aanwezig waren. Al gemeen bewonderde men de werken van de elf exposerende kunstenaars, van wie wij in het bijzonder Gerard Bruning (winnaar van de Karei de Groteprijs) noemen. Pater G. Pubben, cultureel anthropo- loog uit Tilburg, opende de expositie, waarna de bezoekers de moderne kunst konden bezichtigen en na afloop genieten van een heerlijk glas Heineken. De tentoonstelling is een succes geworden en er is zelfs meer verkocht dan op menige expo sitie elders. Verder zijn er verschil lende contacten gelegd tussen kunste naars, horecamensen en particulieren uit Nijmegen en andere plaatsen. In de toekomst willen wij in Nijme gen meer evenementen doen plaats vinden met de „Heineken Hallen" als centrum. Wij prijzen ons gelukkig te kunnen rekenen op de medewerking van de Nijmeegse autoriteiten en van de plaatselijke V.V.V.

Het meest getapt | 1968 | | pagina 12