Mosselfeesten in Zierikzee WIELERRONDE TE UTRECHT Mosselen eten aan de haven (tegenover het café-restaurant van de heer Weber). Als u van Rotterdam via het Helle gatsplein en de Grevelingendam naar Schouwen-Duiveland rijdt, dan gaat u vanzelfsprekend ook naar Zierikzee. Een rustig oud stadje dat een bezoek ten volle waard is. Éénmaal in het jaar is Zierikzee ter gelegenheid van het uitvaren van de mosselvloot ge huld in een roes van feestvreugde. Uit alle delen van het land en ook van ver daarbuiten stroomden 19 juli jl. de mensen toe om deze mossel feesten te vieren. Het spreekt daarom vanzelf, dat Heineken dit niet zo maar voorbij heeft laten gaan en dus werd toestem ming gevraagd voor het bevestigen van een groot aantal vlaggen op de kotters en jachten, spandoeken in de straten en langs de gevels. Reeds vroeg waren honderden mensen op de been om onder zeer fraaie weersomstandig heden een rondgang te maken door de stad en langs de gepavoiseerde vloot. Vervolgens vertrokken de vissersbo ten, met aan boord de bezoekers, voorafgegaan door een kotter ge nodigden met onder andere de burge meester van Zierikzee en de mossel prinses, en een kotter met het plaat selijke muziekkorps. Het konvooi koerste de Oosterschelde op om Neptunus te halen, die met enige balen pas gevangen mosselen van een boei werd opgepikt. Na terugkeer op de wal stonden de mosselen en het bier al gereed op de pittoreske vismarkt en bij het café restaurant van de heer Jac. Weber op de Nieuwe Haven, die vol lof was over de medewerking van onze Hei neken mensen, die hem prachtig ge holpen hebben. Voor de 27e Wielerronde van de wielrenvereniging „De Volharding" die eind juli te Utrecht verreden werd, bestond bij het publiek grote belangstelling. (De mosselen zijn op een speciale wijze bereid: gekookt in zeewater met bijvoeging van kruiden en spece rijen, een typisch Zeeuws zeebanket, waaraan u bij gelegenheid zeker niet voorbij mag gaan). De dag werd besloten met een prach tig vuurwerk, waarvoor eveneens grote belangstelling bestond. Tot diep in de nacht werden de feestelijkheden daarna nog in de café's voortgezet. De Heineken Rondjes vonden gretig aftrek. Heineken was bij deze wedstrijd, die over 75 ronden ging, met vier grote spandoeken goed vertegenwoordigd. Op de foto ziet u de meute van start gaan. 14

Het meest getapt | 1967 | | pagina 14