BIJ DE FOTO'S Linksonder: Eind mei arriveerde een indrukwekkend transport bij onze brou werij in Den Bosch: vijf opleggers met de belangrijkste onderdelen van de wasmachine van een der nieuwe bottel colonnes. Geheel boven: De Bossche brouwerij, gezien van de noordzijde. Het rechtergedeelte van het gehele complex is de nieuwe bottelarij/helder- bierkelder; links daarvan het ketelhuis en de machinekamer met daarachter de keldergebouwen. (Panorama-opname.) Hierboven en rechts: Den Bosch. Op 9 juni jl. werd de laatste van de in totaal zestig biertanks op zijn plaats in de nieuwe legkelder gemanoeuvreerd. Deze zestig tanks hebben een gezamen lijke inhoud van bijna elf miljoen liter. heden vinden plaats op het terrein van onze brouwerij in Den Bosch, waar de grootste uitbreiding tot nu toe bij Heineken reeds in een ver gevorderd stadium is. Het gebouw van de nieuwe bottelarij/helderbier- kelder is inmiddels gereedgekomen. Het is een immens grote hal, 160 m lang en 90 m breed. Een gedeelte van de oppervlakte van de in totaal meer dan veertienduizend vierkante meter wordt ingenomen door de installatie voor het vullen van de vaten. Deze is overgebracht van de voormalige tapkelder en heeft nu een zodanige opstelling gekregen, dat het gehele proces van de aanvoer van de lege tot de afvoer van de gevulde vaten in één afdeling en in één lijn plaatsvindt. Aan de montage van de machines voor het vullen van de flessen, de bottelcolonnes, wordt hard gewerkt. Er komen voorlopig twee van die bottelcolonnes, die elk een capa citeit van meer dan 45.000 flessen per uur zullen hebben. De opbouw van de eerste colonne vordert snel en zal over enkele maanden kunnen wor den afgesloten. Aan de andere kant van het terrein is men bezig met de afwerking van het nieuwe legkeldergebouw. In goed vier maanden tijds werden hierin zestig tanks met een gezamenlijke in houd van bijna elf miljoen liter op hun plaats gebracht. Deze tanks be horen tot de grootste die bij Heineken in gebruik zijn. Ook de brouwcapaciteit zal worden vergroot. Met het slaan van de eerste palen voor de uitbreiding van het brouwhuis werd daartoe in de eerste week van juni een begin gemaakt. Wanneer de huidige uitbreidingen begin 1968 voltooid zijn, zal de maximum capaciteit van de Heineken brouwerij in Den Bosch ruim twee miljoen hectoliter per jaar bedragen.

Het meest getapt | 1967 | | pagina 9