N I EUWS VAN DE HEINEKEN BROUWERIJEN KuHlC H<ANSW>f Amsterdam. Een kijkje in de nieuwe ontvangst hal, waarvan de ingang zich aan de Stadhou derskade bevindt. Van hieruit zullen voortaan de bezoekers (jaarlijks bijna vijftigduizend) hun excursie door het bedrijf beginnen. Om de vaak grote groepen naar be horen te kunnen ontvangen, werd enkele jaren geleden een niet meer gebruikte bedrijfsruimte tot een fraaie ontvangstzaal, 't Koolschip geheten, omgetoverd. De ingang naar deze ruimte bevond zich tot voor kort op het terrein van de brouwerij, hetgeen noch voor de gasten, noch voor de gastheren een ideale situatie was. Eind mei kwam een nieuwe, directe toegang tot 't Roeischip gereed met een in gang tevens ontvangsthal aan de Stadhouderskade. Van de nieuwe entreehal, die bijzon der stijlvol is uitgevoerd, voert een sneilift de bezoekers rechtstreeks naar 't Roeischip. Ook de afgelopen maanden hebben zich weer gekenmerkt door een groot aantal activiteiten op het gebied van de vernieuwing en uitbreiding van de drie Nederlandse Heineken brouwe rijen. Amsterdam Het uitbreidings- en vernieuwings plan ten behoeve van onze hoofd stedelijke brouwerij kreeg een spec taculair sluitstuk in de vorm van zestien grote dual purposetanks, die eind vorig jaar in een drie weken durende, nachtelijke operatie naar hun definitieve bestemming werden getakeld. De inhoud van deze tanks, die naar behoefte afwisselend voor het gistings- of het rijpingsproces kunnen worden gebruikt, varieert van 1200 tot 1600 hl. Na de algehele modernisering bedraagt de capaciteit van Heineken's oudste brouwerij thans ongeveer 900.000 hl per jaar. Jaarlijks ontvangt ons bedrijf in Am sterdam vele duizenden gasten, relaties en bezoekers uit binnen- en buiten land. Rotterdam Zoals u ook al in de kranten heeft kunnen lezen, zal volgend jaar worden begonnen met de uitvoering van een groot bouwplan, waarbij de Rotter damse brouwerij in tien jaar tijds geheel vernieuwd zal worden. Tijdens deze reconstructie zal de produktie, die zoals u weet hoofdzakelijk op de export is gericht, normaal doorgaan. Den Bosch De meest spectaculaire werkzaam-

Het meest getapt | 1967 | | pagina 8