PAS OP VOOR BEDRIJFSSLUITING! Poten De nieuwe Drank- en Horecawet Zoals u ongetwijfeld zult weten treedt op 1 november 1967 de Drank- en Horecawet in werking. Volgens deze wet moeten alle horecabedrijven (behalve verlof li- zaken), slijterijen, kantines, socië teiten enz. een nieuwe vergunning aanvragen. Deze vergunning is te gelijkertijd drankvergunning en vestigingsvergunning. Dit betekent echter niet dat de nieuwe wet op 1 november a.s. voor al uw afnemers direct gaat gelden. Voor sommige echter wel. Dit zijn de afnemers, die na 1 november 1967 een bedrijf openen of overne men en zij, die niet rechtmatig ge vestigd zijn. Al deze afnemers zullen na 1 november 1967 een nieuwe vergunning moeten aanvragen. Be drijven, die op 1 november 1967 rechtmatig gevestigd waren (dus een vestigingsvergunning of ont heffing hadden), kunnen voorlopig zonder nieuwe vergunning blijven doorexploiteren, d.w.z. gedurende een door de overheid nader te be palen termijn. Zij zullen tot onge veer 1 november 1968 de tijd heb ben om een nieuwe vergunning aan te vragen. Zaken, die na 1 november a.s. niet rechtmatig gevestigd zijn (geen ves tigingsvergunning of ontheffing hebben), lopen het risico van be drijfssluiting. Het is daarom belangrijk, dat al diegenen, die nog geen vestigings papieren hebben deze zo gauw mo gelijk proberen te verkrijgen, of een verzoek om ontheffing indienen. Zij zullen dan weliswaar na 1 novem ber a.s. een nieuwe ontheffing moe ten aanvragen, maar wij hopen dat dit wel zal lukken op grond van het feit, dat reeds eerder een ontheffing was verleend. Mocht u in uw rayon afnemers hebben, die niet rechtmatig zijn ge vestigd, probeer er wat aan te doen, want het zou u klanten kunnen kosten. De nieuwe wet zegt dat alle horeca bedrijven die alcoholhoudende dran ken verkopen en alle slijterijen, kantines, sociëteiten enz. een ver gunning van B. en W. moeten hebben, op straffe van 2 maanden hechtenis of een geldboete van 2000,en bij herhaling van dit strafbare feit binnen twee jaar na de eerste veroordeling 4 maanden hechtenis of 10.000,boete. Bo vendien kan in beide gevallen gehele of gedeeltelijke bedrijfsslui ting voor maximaal één jaar wor den gelast. Ofschoon wij onze afnemers per brief in mei 1967 reeds op het een en ander hebben attent gemaakt en via onze vertegenwoordigers een zo nauwkeurig mogelijk onderzoek hebben doen instellen, is het in de eerste plaats in het belang van de afnemer als ook u hen op dit gevaar wijst. Wij schrijven dit nogmaals, omdat bekend is dat vele horeca-onder- nemers niet over de vereiste papie ren beschikken. U hebt regelmatig contact met de mensen en u bezit ook hun vertrouwen. Tracht ze met bewijzen te laten komen en als het kan overtuigt u zelf. Mochten er bij een afnemer proble men zijn, waarschuwt u ons of stelt u in verbinding met onze vertegen woordiger. Wij zullen gaarne alles doen om te trachten ook deze af nemer te behouden. Er is een gezamenlijk belang mee gediend, nl. het belang van de af nemer, uw belang en het onze! 7

Het meest getapt | 1967 | | pagina 7