drink altijd $MEm AFFICHEWEDSTRIJD DETAILHANDELSSCHOOL ARNHEM Heineken bokaal voor militaire voetballers I 111111 EEN MERK VAN WERELDKLASSE Eind april speelde het Nederlandse militaire elftal op het Go Ahead-terrein in Deventer een wedstrijd tegen het Westduitse team. De spelers waren ondergebracht in de Westenbergkazerne in Schalkhaar. Op de avond voor de wedstrijd reikte onze inspecteur, de heer A. Puype, aan spelers en officials een bokaal uit. Op de foto ziet u het moment waarop Jan Mulder (Ander- lecht) zijn bokaal in ontvangst neemt. De jury, voor deze gelegenheid versterkt met mevrouw Bouwman, de echtgenote van de directeur van de Arnhemse vakschool. Verder v.l.n.r. de heren W. J. Bruggeman, L. van der Velden, H. Kuikman, D. Voets en H. M. Sikking (allen Heineken). Geheel rechts de heer W. Bouwman. Eenvoudig maar raak. Deze affiche, door Joke Nijhuis gemaakt, kreeg de hoogste waardering van de jury. che van Joke Nijhuis verwierf daarbij de hoogste lof. Met deze wedstrijd werd opnieuw aangetoond hoe industrie en vak onderwijs kunnen samenwerken om de toekomstige ondernemers en win kelfunctionarissen op allerlei gebied een op de praktijk afgestemde oplei ding te geven. Enkele van de onderling ook geheel verschillende affiches. Naast de zo langzamerhand traditio neel geworden etalagewedstrijden heeft de Detailhandelsschool te Arn hem het afgelopen cursusjaar ook een affichewedstrijd georganiseerd. Hier aan werd deelgenomen door de leer lingen van de hoogste klas, die onder leiding van de desbetreffende leraar, de heer G. J. H. Kelderman, hun beste beentje voorgezet hebben. Veelal met gebruikmaking van enkele vaststaande gegevens als merkbeeld en lettertype hebben de jongelui hun eigen ideeën en ontwerpen op papier gebracht. Het resultaat was een bij zonder aardige collectie reclamepla ten, waarvan sommige de nodige fan tasie verrieden, andere meer het stem pel van originaliteit of raffinement droegen. Een belangrijk facet, het ver kopend element, ontbrak echter in een aantal gevallen. Op 10 april vond in de ontvangst ruimte van onze brouwerij in Den Bosch de beoordeling plaats door enkele Heineken functionarissen van de afdelingen huisverbruik en public relations. De in fraaie kleuren (helaas hierbij niet te zien) uitgevoerde affi-

Het meest getapt | 1967 | | pagina 24