Hotel Hoek kreeg nieuw aanzien „De Oude Geleerde Man" onderging verjongingskuur li Ti Enige tijd geleden is hotel Hoek in Noordwijk aan Zee verbouwd. Dit bijna 70 jaar oude hotel werd in 1898 opgericht door de heer Hoek sr. en later geëxploiteerd door de heer Hoek jr. In 1952 is de heer Wijntjes eige naar van dit hotel geworden. Hotel Hoek, dat aanvankelijk een fa miliehotel was, is nu omgezet in een restaurant coffee-shop met hotel. Op 1 november vorig jaar is architect J. Splinter uit Leiden met de verbou wing begonnen. Het plan was door de heer Wijntjes in samenwerking met het bouwbureau van Heineken opge zet. Op 1 april jl. is hotel Hoek her opend. Op de foto's ziet u het ver- nieuwe exterieur en een deel van het gezellige restaurant. (SR Begin dit jaar heeft Godfried Bomans het „verjongde" hotel-café-restaurant „De Oude Geleerde Man" in Benne- broek heropend. „De Oude Geleerde Man" heeft er een respectabele leef tijd op zitten. Op 29 augustus 1685 werd het door de oud-schepen van Bennebroek, Jan Crijnen de Jongh, gekocht van de herbergier Heyndrick Backer. Crijnen de Jongh, die het vak van herbergier toen nog niet meester was, noemde het „lek leer noch". Na verloop van tijd werd de naam ver anderd in „Geleerde Man" en nog later in „De Oude Geleerde Man". Veel advocaten en andere voorname persoonlijkheden kwamen vroeger in „De Oude Geleerde Man" bijeen om er diepzinnig te confereren. Francois Denker, de tegenwoordige eigenaar, heeft de traditie in aange paste vorm voortgezet. Samen met het bouwbureau van Heineken heeft hij de plannen uitgewerkt, die gereali seerd werden door aannemer J. D. Sannger uit Amsterdam. Fran§ois Denker heeft thans in zijn café-restaurant plaats voor 70 bezoe kers, aan de bar voor ruim 20 en in de boxjes voor ongeveer 12. Er is een dansvloer, waaromheen de kelners op drukke avonden handig laveren met overvolle plateaus. Er zijn twee parkeerplaatsen met ruimte voor in totaal maar liefst 130 auto's. De gezellige bar, waar plaats is voor ruim 20 bezoekers. (Foto's Misset) Gezicht op de dansvloer. 23

Het meest getapt | 1967 | | pagina 23