Bij het 150-jarig bestaan van Bussum fi I.Wik <zS&2a Hei*ek«* Bierkoets Een display van Heineken Rondjes in de prij- zenetalage. Een gedeelte van de prijzenetalage met onder andere de hoofdprijs. Heineken etalage bij slijterij De Kruik aan de Brinkgreverweg in Deventer. ter van de afdeling Deventer van het Rode Kruis (beiden met hun echtge noten) en mevrouw Ter Haar, secre taresse van de afdeling Deventer van het Rode Kruis. Allen waren zeer enthousiast over de Heineken T-Ford, waarin zij zich met veel plezier lieten rondrijden. Na afloop van de ritten bood onze vertegenwoordiger, de heer J. Anema, burgemeester Bolkestein, commissaris Oosting, dr. Stein en mevrouw Ter Haar een doos blikbier en glazen aan. De belangstelling voor de viswed strijd was enorm, zodat zowel de Deventer Hengelsportvereniging als het Rode Kruis op een geslaagde actie kunnen terugzien. De overhandiging van een doos blikbier aan de burgemeester van Bussum, de heer A. Admiraal (links), door de heren Sparnaay (rechts) en Van Veen. Tweede van links de heer H. C. I. Boelen, die belast was met de organisatie van het feest. In verband met het 150-jarig bestaan van Bussum stond deze gemeente begin mei in het teken van verschillende feesten. Immers, op 6 mei 1817 had in het Naardense stadhuis een gedenkwaardige bijeenkomst plaats. Hierbij werd onder meer bepaald dat Bussum voortaan als zelf standig dorp zou optreden. Alle vorderingen en geschillen tussen de stad Naarden en het dorp Bussum en dat waren er nogal wat zouden voorts vereffend zijn. Bussum nam op zich te eeuwigen dage jaarlijks drie honderdvijftig gulden aan Naarden uit te keren, terwijl de voordelen van de schapenweiden en van de mest „voor ieder binnen de grenzen van zijn jurisdictie" kwa men, aldus lezen wij in het boekje 150 jaar Bussum, uit gave van het Gooisch Nieuwsblad. Het muziekkorps wordt onthaald op heerlijk, helder Heineken. Uit het voorgaande blijkt wel, dat er alle reden was om feest te vieren! Natuurlijk was ook Heineken op verschillende punten aanwezig waarbij de bekende Bierkoets, bespannen met vier paarden, veel belangstelling trok. De foto's hebben betrekking op het onthaal van een groep spastische kinderen van Mariënberg, waarbij ook de bur gemeester van Bussum aanwezig was. Een en ander werd muzikaal omlijst door het muziek korps van de Intendance uit de Palmkazerne te Bussum. De altijd zeer actieve heer W. L. Sparnaay van de slij terij-wijnhandel N.V. Gebr. Schogt te Bussum en de heer Th. van Veen, vertegenwoordiger huisverbruik van onze brouwerij Amsterdam, droegen veel bij tot het slagen van het gebeuren. 21

Het meest getapt | 1967 | | pagina 21