Ballonvaart met Heineken a GRAND-PRIX ZAN DVOORT ImA mff£. De Heineken ballon, kort na het vertrek. Begin juni heeft Zandvoort weer in het teken van de Grand-Prix gestaan. Op vrijdag 2 en zaterdag 3 juni waren de trainingsritten, waarna op zondag de races zich voor de ogen van het duizendkoppige publiek afspeel den. De ruimte waar de mensen van de pers onderdak waren, droeg deze keer een bijzonder karakter. Op verzoek van de Nederlandse Autorensport Vereniging (N.A.V.) had Heineken een perscentrum ingericht, waar de journalis ten en cameramannen gedurende deze drie dagen een hapje en een dronk konden krijgen, aangeboden door de N.A.V. Dit perscentrum kwam tot stand in samenwer king met tien andere firma's, te weten Bols, Continental Bodega, Amsterdam, Deen, Amsterdam, Duyvis, Four- Tot de vaste bezoekers behoorden (tweede van rechts) de heer Gregor Grant, hoofdredacteur van het Engelse blad Autosport en (rechts) de heer George Philips, chef-fotograaf van Autosport. Links de heer Schipperijn, gastheer en organisator namens Heineken. croy, Den Haag, Frico, Lucky Strike, Van Nelle, Vrumona en Zwanenberg. Het bestond uit een tent van 8 bij 13 meter, die „ver sierd" was met reclame van de verschillende bedrijven. Een en ander is bijzonder aangeslagen bij de pers. Ook de bladen Autovisie en Autorevue waren in hun ver slagen over de Grand-Prix vol lof over deze bijzondere service. Voor de aanvang van de wedstrijd waren alle ogen (on geveer 80.000 toeschouwers woonden de races bij) ge richt op de Heineken Variomaton, die tweemaal het cir cuit rondreed, eenmaal voor het begin van de sport wagenraces en eenmaal voor de aanvang van de wed strijd om de Grand-Prix. De landing bij het Belgische Putten. Rechts in het mandje mr. Geertsema. Ter gelegenheid van de Antilliaanse week, die vorige maand op het landgoed Duinrell te Wassenaar gehouden is, stegen daar op 10 juni 's middags om half zes twee ballons op. Zij voeren van Wassenaar over Delft en Rotterdam, koersten over Breda en landden tenslotte om ongeveer negen uur in de buurt van het Belgische Putten. De tocht-in-hoger-sferen werd meegemaakt door de bur gemeester van Wassenaar, mr. Geertsema in het ene mandje, terwijl de andere ballon, die rondom een groot Heineken opschrift droeg, werd bemand door generaal Ooyens en mevrouw Nini Boesman. Begrijpelijkerwijs trok deze ballonvaart allerwegen veel aandacht. Kijkje in het perscentrum.

Het meest getapt | 1967 | | pagina 14