Jeugdonderneming Desa inviteerde middenstand OP DE VOORPAGINA verkoopbevordering en administratie moeten worden aangepakt, werd bedoelde middenstand uitgenodigd hiervan op de school kennis te nemen. Er was een gevarieerd programma samengesteld. Zowel in de middag- als avonduren hield de heer A. van Sluis van Heineken Amsterdam in samenwerking met de N.V. Conimex een voordracht over het drinken van Heineken bier bij de maaltijd in het algemeen en bij Indische gerechten in het bijzonder. Voorts werden in de „winkel" ons bier en onze glazen verkocht. Hoewel aan de gehele organisatie wel hier en daar een schoonheidsfoutje kleefde, kan toch gesteld worden dat dit experiment ongetwijfeld navolging verdient. Op de invitatiedag vonden onze glazen en ons bier veel aftrek. Redacteur W. J. Bruggeman, Public relations, Postbus 455, Rotterdam, telefoon 114500. Enige tijd geleden heeft de Streekschool voor de Detail handel te Alkmaar een interessante dag georganiseerd. In een vriendelijk rondschrijven wendden de leerlingen, die als eerste groep de school gaan verlaten, zich tot de middenstand van Noord-Holland. Zij deden dit onder de naam „Jeugdonderneming Desa". De leerlingen deelden mee, dat zij, na het verlaten van de school, graag bij de Noordhollandse middenstand wilden gaan werken. Zij hadden daarom kennis genomen van de dagelijkse problematiek van het zakendoen. Om deze middenstand te laten zien en horen hoe de verschillende problemen, zoals leidinggeven en secreta riaat, produktie, inkoop en prijsstelling, de verkoop en In een van de lokalen van de streekschool was deze fraaie etalage te bewonderen. In het nieuwe legkeldergebouw van onze Bossche brouwerij werd woensdag 29 maart jl. de vijfen twintigste van de in totaal zestig nieuwe tanks geplaatst. Deze twintig meter lange kolos, die evenals de overige tanks een doorsnede heeft van bijna 31A meter en een inhoud van 1800 hl, was voor de Nederlandse Spoorwegen het tienduizend ste buitengewone vervoer sinds 1960. De uitbreidingen in Den Bosch, de grootste-tot-nu- toe bij Heineken, die verder nog de bouw van een nieuwe bottelarij/helderbierkelder omvatten, zijn reeds in een vergevorderd stadium. 4

Het meest getapt | 1967 | | pagina 4