P. A. BAKKER fis I IN MEMORIAM |pï m m H 11 Hi Op 3 maart 1967 overleed op zestigjarige leeftijd een hogelijk gewaardeerde medewerker van Heineken's Brouwerijen Ne derland N.V., de heer P. A. Bakker, onderdirecteur en hoofd van de afdeling mar keting. Bijna een kwart eeuw heeft hij zijn rijke gaven en al zijn arbeidskracht in dienst gesteld van de onderneming. De heer Bakker begon in 1942 zijn loopbaan bij Heineken als horecavertegenwoordiger, maar werd kort na de oorlog betrok ken bij de opzet van de nieuwe sector van de winkelverkoop (thans huisverbruik genoemd). Hiervan kreeg hij spoedig de leiding. Gedurende vele jaren wijdde hij zich aan deze taak met al zijn energie en al zijn kunnen. De zo bescheiden be gonnen afdeling werd door hem uitgebouwd tot de huidige or ganisatie, die bij Heineken thans een uiterst belangrijke plaats inneemt. Vooral de hechte op bouw van de organisatie, waar onder begrepen de opleiding van jonge functionarissen, had altijd zijn volle belangstelling. De heer Bakker was een bijzon der gevoelig man met een warm hart voor zijn medewerkers. Voor hem stond bij alle zake lijkheid toch het menszijn cen traal. Van zijn dynamische, schijnbaar onbewogen persoon lijkheid ging een grote stimu lerende kracht uit op zijn om geving. Hij had de gave om zijn organisatie vast in de hand te houden en naar zijn inzichten te laten werken, zonder dat hij zijn medewerkers rechtstreeks opdrachten gaf. Uit zijn mond kwamen alleen suggesties en verzoeken en deze werden gaarne opgevolgd. Op 1 oktober 1961 werd de heer Bakker benoemd tot onder directeur van Heineken's Brou werijen Nederland N.V. Bij de instelling van de nieuwe afde ling marketing op 1 oktober 1966, werd hij belast met de leiding daarvan. Met groot enthousiasme is hij aan deze nieuwe taak begonnen, die hij niet meer heeft kunnen vol tooien. Ook buiten Heineken zal men hem missen. Bij tal van andere instellingen bekleedde hij be langrijke functies. Zo was hij verscheidene jaren commissaris van de Fidimij en bestuurslid van de F.I.V.A., van de Stich ting R.O.K.A. en van de Stich ting ,,Het Merkartikel". In laatstgenoemde stichting heeft hij veel gedaan voor de oplei ding van de vertegenwoordiger. Bij zijn heengaan was hij nog voorzitter van de commissie van toezicht op de vertegen woordigerscursussen. Naast deze vaste activiteiten was de heer Bakker altijd bereid bij te dragen tot de voorlichting van de han del. In hem is een man heengegaan, aan wie velen bij Heineken en elders met dankbaarheid en waardering zullen terugdenken. Hij ruste in vrede. Mil

Het meest getapt | 1967 | | pagina 2