Bossche „Stadsherberg 't Pumpke" 50 jaar Niet ieder zal echter weten, dat de familie dit jaar het 50-jarig bestaan van 't Pumpke kon herdenken. Den Bosch zou Den Bosch niet zijn als dit 50-jarig bestaan ongemerkt voorbij zou zijn gegaan. Een drietal oerbossche verenigingen, die nauwe banden met het Pumpke en de familie Bosmans hebben, te weten de Oeteldonksche fanfare De Kikvorsen, de Raad van XI der Oeteldonksche Club en de in Den Bosch en ook daarbuiten zeer befaam de kegelclub Rang, hebben op don derdag 20 oktober jl. een fraaie lan taarnpaal aan de familie Bosmans aangeboden, voorzien van een koper beslagen uithangbord en een echte pomp. Het geheel vormt een waarde volle aanwinst voor 't Pumpke en sluit wat stijl betreft geheel aan bij het ex- en interieur van het Pumpke. Dat de aanbieding en de onthulling een volmaakt carnavalesk geheel is geworden spreekt welhaast vanzelf. De onthulling, die geschiedde in aan wezigheid van enkele hooggeplaatste gemeentefunctionarissen, zoals de directeur van het gemeentelijk licht en waterbedrijf, de directeur van gemeentewerken en de commissaris van politie, zonder wiens medewer king realisering van het plan van de drie aanbiedende verenigingen niet mogelijk zou zijn geweest, werd ver richt door de heer Jan Bosmans, die hiertoe in een 18 meter hoge takel wagen plaats moest nemen. Vanzelfsprekend ontbrak ook de laat ste steen niet en dat de cement, die voor het leggen van die laatste steen nodig was, wel wat rijkelijk vloeide (alsof het bier was), betekende een kleine regiefout, die echter veel hila riteit veroorzaakte. Heineken, in 's-Hertogenbosch het predicaat Oeteldonksche Hofbrouwe- rij voerend, heeft zich uiteraard bij deze gelegenheid niet onbetuigd gela ten en zorgde voor een rechtstreekse bierleiding vanuit het Pumpke naar de pomp, zodat het mogelijk werd, dat de heer Jan Bosmans met een en kele handbeweging in ruime mate kostelijk gerstenat te voorschijn to- Vakmanschap is meesterschap, niet op de Biertapwedstrijden, maar zo, onder de blote hemel, in het hartje van 's-Hertogenbosch. verde, zodat de genodigden met bier uit de pas onthulde pomp een toost konden uitbrengen op de vijftigjarige Pomp. Wij sluiten ons gaarne bij deze toost aan en bieden de familie Bosmans onze felicitaties en beste wensen voor de komende vijftig jaar aan. Wie ooit een bezoek aan 's-Hertogen bosch heeft gebracht, kent naar alle waarschijnlijkheid de Stadsherberg 't Pumpke", het aan de Parade gelegen Brabantse café met zijn keur van oudkoperen voorwerpen en de gemoedelijke Bossche sfeer, eigendom van de familie Bosmans. De heer Jan Bosmans, trots op en blij met zijn pomp. Rechts de heer J. H. B. Peels, districts verkoopleider Heineken Den Bosch. Natuurlijk moesten de Kikvorsen samen met de lantaarn en ,,hun" Jan Bosmans worden vereeuwigd.

Het meest getapt | 1967 | | pagina 9