Drankencentrale te Wouw zette meer dan 20.000 hl om Directie en personeel van de N.V. Drankencentrale te Wouw (N.Br.) waren, met hun dames, op 1 novem ber van het vorige jaar onze gasten op de Rotterdamse brouwerij ter viering van het heuglijke feit, dat dit bedrijf over het boekjaar 1965/66 een omzet van meer dan 20.000 hl bier had be reikt. Hiermee eiste de Drankencen trale als agentschap op één vesti gingsplaats de eer van de grootste omzet over het afgelopen boekjaar voor zich op. Tijdens een zeer geanimeerde bijeen komst in de raadskelder werd de directie en het personeel van de Drankencentrale hulde gebracht voor het door hen behaalde resultaat. Dit gebeurde bij monde van onze toen malige directeur, de heer Vestergaard, die zijn woorden van dank vergezeld deed gaan van een stoffelijk blijk van waardering, een blijvend aan denken voor de heer J. Siebelink, directeur van de Drankencentrale, en een herinneringsgeschenk voor het personeel. Een stukje geschiedenis De N.V. Drankencentrale „Bergen op Zoom" is op 1 juli 1956 ontstaan door een fusie tussen de firma Hen drik Noordhuizen, agent van Hei- neken te Bergen op Zoom, en de N.V. Bechtzonen, distilleerderij en limonadefabriek in diezelfde plaats. Deze nieuwe N.V., gevestigd aan de Moerstraatsebaan te Bergen op Zoom kreeg per 1 juli 1958 een nieuwe loot aan de stam door de overname van de firma Gebr. Arnold te Roosen daal, eveneens agent van Heineken. Op 1 oktober 1958 kwam de vol gende verandering. Bierbrouwerij „De Een kijkje op het terrein. Evenais bij veie andere bedrijven be wijst de vorkheftruck hier dagelijks zijn grote waarde. v Frontaanzicht van de Drankencentrale te Wouw met links de ingang naar het bedrijf en rechts het woonhuis van de familie Siebelink. Ster" te Wouw besloot de produktie van haar bier te staken en over te dragen aan Heineken, die toen juist vier weken eerder zijn nieuwe vesti ging te 's-Hertogenbosch had geo pend. De staking van de produktie, die geheel lag in de lijn van de con centratie van de brouwerij-industrie betekende geenszins een stillegging van alle activiteiten. Deze zouden voortaan uitsluitend commercieel worden gericht. Door deze samenvoeging kon toen in het jaar 1958/59 een jaaromzet van 8.000 hl bier worden gerealiseerd, naast de ingebrachte omzet van limo nade en gedistilleerd. Het bedrijf werd verplaatst van Ber gen op Zoom naar Wouw, naar de panden en terreinen van brouwerij „De Ster", die geografisch gunstiger lagen en meer uitbreidingen toelieten. De vroegere hierin gevestigde brou werij „De Ster" begon haar bestaan

Het meest getapt | 1967 | | pagina 6