Sociëteit „Asker" kreeg nieuw onderdak Dinsdag 1 november jl. heeft de Rot- terdamsche Studenten Sociëteit „As ker" hel nieuwe sociëteitsgebouw „Asker V" aan het Haringvliet in ge bruik genomen, 's Middags om onge veer kwart voor drie ging het in op tocht van het oude sociëteitsgebouw (aan de Mathenesserlaan) naar het nieuwe. Voorop reed onze T-Ford, waarin enkele leden van het bestuur hadden plaatsgenomen. Daarachter kwam een Heineken vrachtwagen, waarop enkele studenten „gezeteld" waren. Verder volgden de heren stu denten met paard en wagen, in en op auto's, op scooters, brommers, fietsen en met de benenwagen. Het was een prachtige stoet, die zich onder politie- geleide door de stad begaf, en die heel wat bekijks trok. De officiële opening, verricht door Ansje van Brandenberg. Uiterst rechts ziet u haar man, de heer Steye van Brandenberg. Tussen hen in staat de heer Verbiest, onze vertegenwoordiger. Op het Haringvliet aangekomen dromde men samen voor het nieuwe sociëteitsgebouw, toen nog 't Winkel tje van Ansje van Brandenberg. Het duurde niet lang of mevrouw Van Brandenberg kwam naar buiten, met in haar handen een pot witte verf en een kwast. Onder luid gejoel ging zij een ladder op en smeerde de verf over de oude naam 't Winkeltje. Weer op de begane grond terug greep zij het touwtje met de Heineken fles er aan en opende het sociëteitsgebouw door de fles tegen de gevel uiteen te laten spatten. Toen mochten allen naar binnen, wat niet zonder hinder- Het sociëteitsbestuur toont het geschenk van Heineken. nissen ging. De verf, die Ansje van Brandenberg boven de ingang ge smeerd had, drupte namelijk naar beneden. Maar een van de Heineken chauffeurs bracht uitkomst door met een poetslap de druppels af te vegen. Tijdens de receptie bood onze ver tegenwoordiger, de heer Verbiest, het sociëteitsbestuur een bierlaars en zes bokalen aan, waarmee men erg in zijn schik bleek te zijn. Vooraanzicht van het voormalige Winkeltje, waar nu de sociëteit gevestigd is. Ansje van Brandenberg laat zich het bier in haar ex-Winkeltje goed smaken.

Het meest getapt | 1967 | | pagina 19