FRANCOIS VATELSCIOOL IN DEN HAAG GEOPEND T-Ford bij de intocht van St.Nicolaas in Rotterdam Enige tijd geleden heeft nu. J. Klaa- sesz, commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, in Den Haag de nieuwe Francois Vatel- school" geopend. Op deze school wor den jonge mensen opgeleid voor de brood- en banketbakkerij en het ho recabedrijf. De school heeft negen tien lokalen, twee broodbakkerijloka- len, twee banketbakkerijlokalen, twee keukens, twee restaurants, een vrij verloop van grote maaltijden. Hoe groot het verantwoordelijkheidsgevoel van deze man voor zijn werk was, schilderde de heer Klaasesz op gees tige wijze: Zijn plichtsbesef ging zelfs zo ver, dat, toen men op een keer dacht dat er niet voldoende vis zou zijn voor het diner waar de Koning als eregast zou aanzitten, Francois Vatel zich in zijn zwaard stortte. De school is gebouwd in de vorm groot gymnastieklokaal en een flinke kantine. In de mooie, ruime hal, voorzien van een modern interieur is een winkel" met etalage ondergebracht. Mr. Klaasesz wees in zijn openings toespraak op de figuur die Frangois Vatel was geweest. Hij leefde in de zeventiende eeuw en speelde een be langrijke rol in de tijd van Fodewijk XIV. Als maitre d'hötel van de prins van Condé zorgde hij voor het goede Foto linksboven: Frontaanzicht van de Francois Vatelschool. (Foto Misset) Foto rechtsboven: Een overzicht van het restaurant waarin Heineken een biertap installatie zal plaatsen. (Foto Misset) van een H waarvan een van de lange poten aan de straatzijde ligt en vijf verdiepingen telt. Op de begane grond zijn de twee res taurants gelegen die door middel van een goederenlift in verbinding staan met de twee keukens, die op de twee de etage zijn gelegen. In een van de restaurants zal een biertapinstallatie worden geplaatst, van waaruit ons bier in dit restaurant en eventueel in de aangrenzende aula zal worden ge serveerd. Voorafgegaan door onze T-Ford kwam St. Nicolaas op 16 november jl. op zijn schimmel Rotterdam binnen. Heel de dag regende het, wat de kinderen er niet van weerhield in groten getale de Sint in te halen. Op het dak van de T-Ford lagen kleurige Sinterklaaspakjes; aan weers zijden was een bord bevestigd waar op stond „EXPEDITIE SINTER KLAAS". 10

Het meest getapt | 1967 | | pagina 10