Nieuwe wijze van fusten laden bij N.V. Drankencentrale te Wouw Op de foto onder ziet men de aanvoer van de vaten naar de fustenlader (foto links). De fustenlader berust op het systeem van een korte jacobsladder. Een vat is hier juist over de top van de fusten lader getild Onze agent voor westelijk Noord-Bra bant, de N.V. Drankencentrale te Wouw is steeds op zoek naar nieuwe middelen ter verbetering van de ef ficiency in zijn bedrijf. Onlangs is een fustenlader in gebruik genomen, een apparaat waarmee vaten bier mecha nisch kunnen worden geladen. Het is ontwikkeld door de N.V. Dranken centrale in samenwerking met con structiebedrijf Hergt te Bergen op Zoom. Het principe van de fustenla der komt overeen met dat van de jacobsladder. Twee klauwen of grijp- haken aan een bewegende ketting ne men de fusten, die over een railbaan van lichte buisconstructie worden aan gevoerd, van de grond op en plaatsen ze op een railbaan, die van de boven kant van de fustenlader naar de laad bak op de vrachtauto leidt. De foto's laten duidelijk zien hoe een en ander werkt. De voordelen van de fustenlader zijn tweeërlei: 1Vergeleken met de methode van laden met de hand kan het dubbele aantal fusten worden geladen met de helft van het aantal mensen. Een be langrijke factor is voorts, dat het wer ken met de fustenlader weinig ver moeiend is. 2. Er is geen fustenperron nodig in het magazijn. Dit kan, ingeval van nieuwbouw, een aanzienlijk voordeel bij de investering opleveren, de kosten van de fustenlader even buiten be schouwing gelaten. Een exacte prijs is nog niet bekend, maar enige duizen den guldens zijn er wel mee gemoeid. De ketting van de fustenlader wordt aangedreven door een Va pk elektro motor, het apparaat is verrijdbaar, maar staat het beste op een vaste plaats in het magazijn, in welk geval het kan worden opgesteld in een put in de vloer van 38 cm diep. en rolt over de rails naar de laadbak van de vrachtauto. De hoogte van de fustenlader is 1,20 meter boven de werkvloer en er kun nen fusten van 20, 35 en 50 liter mee worden geladen. Speciaal voor die bedrijven, die een grote fustbieromzet hebben en niet met een laadperron werken, kan deze fustenlader tijd- en arbeidbesparend werken.

Het meest getapt | 1966 | | pagina 4