m Belangrijke uitbreiding van de Heineken brouwerij in Den Bosch Op 21 december jl. werd door ir. H. Wanschers, onderdirecteur pro- duktie van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V., de eerste paal ge slagen voor een belangrijke uitbrei ding van de brouwerij in Brabants hoofdstad. In de komende twee jaar zal, naast de huidige bottelarij, een complex gebouwen worden opgericht, bestaande uit een helderbierkelder en een nieuwe bottelarij. In de helder bierkelder zullen twintig tanks wor den geplaatst, sommige met een in houd, die bijna 21/2 maal zo groot is als die van de grootste tot nu toe bij deze brouwerij in gebruik zijnde helderbiertanks. De nieuwe bottelarij zal plaats bie den aan voorlopig twee colonnes, waarin het gehele proces van uitpak ken, reinigen, vullen, pasteuriseren, etiketteren en inpakken zal plaats vinden. Gedurende dit proces wor den, zoals dat in de bottelarijen van Heineken reeds jarenlang het geval is, de flessen door geen mensenhand aangeraakt. De bottelcolonnes wor den, volgens de laatste inzichten, ge heel gelijkvloers in U-vorm opge steld. Hun capaciteit, meer dan 40.000 flessen per uur, zal ver uit gaan boven die van de thans bij Hei neken in gebruik zijnde colonnes en zal kunnen wedijveren met die van de grootste brouwerijen ter wereld. Het gehele complex komt te rusten op meer dan 1200 palen, elk met een draagvermogen van 26 ton. Op de dag, dat de eerste paal voor deze uitbreiding werd geslagen, was het juist tien jaar geleden, dat door jhr. P. R. Feith de eerste paal voor deze brouwerij de grond werd ingedreven. In 1958 had de Heineken brouwerij in Den Bosch een capaciteit van een half miljoen hectoliter bier per jaar, een hoeveelheid die, nadat genoemde uitbreiding begin 1968 gerealiseerd zal zijn, in tien jaar tijd tot meer dan het viervoudige zal zijn opgevoerd. Foto KLM-Aerocarto Op 21 december 1965 werd op het terrein van de Heineken brouwerij in Den Bosch de eerste paal geslagen voor een belangrijke uitbreiding: de bouw van een helderbierkelder en van een nieuwe bottelarij. Deze laatste zal ongeveer 90 meter breed en 90 meter lang worden (zie de stippellijnen op de luchtfoto boven). 5

Het meest getapt | 1966 | | pagina 5