Jhr. P. R. FEITH nam afscheid als lid van de raad van bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. 2 M/UOC/Ï f/i. i B/me/f/MAPi Reeds vroeg in zijn loopbaan heeft de heer Feith zeer principiële en be langrijke resultaten voor de onder neming kunnen boeken. Zo heeft hij in 1929, twee jaar na zijn indienst treding, bij een reis naar het voormalig Nederlands-Indië in Singapore de grondslag kunnen leggen voor de op richting van de Malayan Breweries tezamen met de grote limonadefabri kanten Fraser Neave. Veel heeft de heer Feith gedaan voor de bevordering van de export. Hij was het, die in 1933 het eerste buiten landse bier en dat was dus Heine- ken bier in de Verenigde Staten invoerde na de opheffing van de drooglegging, hij ook trok de man aan, die er in geslaagd is ons bier in de gehele U.S.A. zijn huidige voor aanstaande plaats te geven. Het was zijn goede greep om op de wereld tentoonstelling te New York in 1939 de kostbare en originele grote inzen ding „Heineken on the Zuyderzee" te plaatsen, die in de Verenigde Staten furore heeft gemaakt. Tijdens de oorlog (in 1941) werd de heer Feith benoemd tot directeur te Rotterdam en was zijn hoofdtaak de brouwerij intact en het personeel in actieve dienst te houden. Over het feit dat in de brouwerij het hoofdkwartier en de telefooncentrale voor de Rotterdamse ondergrondse werd gevestigd heeft niemand hem ooit horen spreken. Na de oorlog (in 1946) nam de heer Feith het voorzitterschap van het Centraal Brouwerij Kantoor over van van de heer Stikker. De objectieve, weloverwogen en milde wijze waarop hij de vergaderingen van het C.B.K. leidde hebben hem de achting en het vertrouwen van de Nederlandse brouwers, groot en klein, bezorgd. Na de reorganisatie van de onder neming tot een moedermaatschappij en een aantal dochtermaatschappijen, werd hij met de andere leden van de directie lid van de raad van bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maat schappij N.V. Het stemt tot grote voldoening dat de algemene vergadering van aandeel houders van 21 januari de heer Feith heeft benoemd tot commissaris, terwijl het college van de raad van commis sarissen hem als opvolger van de aftredende heer J. M. Honig tot zijn voorzitter heeft gekozen. Wij wensen de heer Feith met deze benoeming geluk en spreken de hoop uit dat hij nog veel tot de groei en bloei van Heineken zal kunnen bij dragen. Twee mijlpalen uit de geschiedenis van Heineken en uit de loopbaan van de heer Feith. Links: 1933; het eerste buitenlandse bier, dat na de ophef- fing van de drooglegging in Amerika daar wordt ingevoerd, is Heineken. Op de foto de inscheping te Rotterdam op de „Statendam". Rechts: september 1965; ook de tweemiljoenste hl binnen één jaar, eveneens met bestemming Amerika, wordt door de heer Feith begeleid, hier aan boord van de „Prinses Margriet". Jhr. P. R. Feith. Na 38 jaar van zijn werkzaam leven aan Heineken gewijd te hebben is )hr. P. R. Feith op 21 januari 1966 afgetreden als lid van de raad van bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. wegens het be reikt hebben van de pensioengerechtigde leeftijd. Hoewel men de nood zakelijkheid van dit afscheid moet aanvaarden ziet men binnen en buiten het concern de heer Feith zeer ongaarne vertrekken. Zijn beminnelijke persoonlijkheid en zijn grote kennis en ervaring hebben hem de sympathie en het respect van zeer velen in den lande bezorgd.

Het meest getapt | 1966 | | pagina 2