i&fliiii t-Öi DETAILHANDELSSCHOOL DEN HAAG Op de Oude Maas voor Dordrecht ligt Europa's grootste en modernste bunker- en winkelschip ,,De Zwaan' (Foto maandblad Olie.) Zwaan" de schipper en zijn vrouw letterlijk alles wat zij voor zichzelf en hun vaartuig nodig hebben. Benedendeks is een groot magazijn voor de opslag van de verschillende goederen, die met een lift naar het middelste dek, waar zich het waren huis en de supermarkt bevinden, ver voerd worden. Op het bovenste dek treft men een vergaderzaal, een kan toor en een woning aan. Het schip beschikt over een aanslui ting voor drinkwater, alsmede over een laadboom (hefvermogen 3 ton) om auto's van klanten op de wal of aan boord te zetten. „De Zwaan" is dag en nacht ge opend; ook zondags kunnen de schip pers er terecht, aan wie verder alle mogelijke service in de vorm van een postagentschap, telefoon, kranten en dergelijke geboden wordt. „De Zwaan" is internationaal bekend. Niet alleen bij de Belgische, Franse en Duitse schippers, ook Engelse jachten leggen in Dordrecht aan. Be langstellenden uit alle delen van de wereld komen op bezoek, vernamen wij van de assistent-bedrijfsleider, dc heer J. Kaptein. De opening van dit alles-in-één-schip kreeg destijds inter nationale belangstelling en werd on der andere verslagen in de New York Times. In de supermarkt, waar onze heer Baas de hiernaast afgebeelde display samenstelde, is Heineken goed ver tegenwoordigd. Dat kan ook haast niet anders, want, zo verzekerde ons de heer Kaptein, „koffiemelk en Hei neken bier zijn de meest verkochte dranken hier". Heineken ten Heineken k fflhiis Toen een van onze verslaggevers be gin september in Den Haag de nieu we detailhandelsschool passeerde, werd zijn aandacht getrokken door een „zonnige" Heineken etalage naast de ingang. Bij informatie bleek dat deze door de leerlingen van de school gemaakte uitstalling gedurende de maanden juli en augustus dienst had gedaan en veel belangstelling van de voorbijgangers had ondervonden. De etalage was, met gebruikmaking van ons reclamemateriaal, door de leer lingen naar eigen inzicht ontworpen. Op de Oude Maas voor Dordrecht ligt sinds 1 september 1964 Europa's grootste en modernste bunker- en winkelschip „De Zwaan". Dit drie- deks drijvende „voorraadstation"dat werd gebouwd naar een idee van de heer H. Zwaansheeft een lengte van zestig en een breedte van twaalf me ter. Met zijn tanks voor verschillende brandstoffen, zijn warenhuis (ver koopoppervlakte van 340 m2) en zijn supermarkt (160 m2) biedt „De

Het meest getapt | 1965 | | pagina 8