OMZET OVERSCHREED TWEE MILJOEN HECTOLITER! 1.000.000 HL Tijdens een eenvoudige plechtigheid op het achterdek van de Prinses Margriet droeg de heer P. R. Feith, lid van de raad van bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V., de tweemiljoenste hectoliter symbolisch ter aflevering over aan de heer P. C. van Houten, directeur van de Holland-Amerika Lijn. Van rechts naar links (met x aangegeven) de heren Feith en Van Houten. Een dag later vestigde de brouwerij in 's-Hertogenbosch, de grootste en modernste van het Heineken concern, eveneens een record. Deze brouwerij, die in 1958 in bedrijf werd genomen, had voor de eerste maal in één jaar een miljoen hectoliter bier geprodu ceerd en afgeleverd! Twee dagen voor het verstrijken van het boekjaar (30 september) berichtte onze kleinste brouwerij, die in 's lands hoofdstad Amsterdam, dat zij, ook voor het eerst, meer dan een half miljoen hectoliter had gebrouwen. Op deze pagina vindt u beelden van het bereiken van deze „mijlpalen". De foto op de voorpagina toont u de vrachtwagencombinatie, die de tweemiljoenste hectoliter vervoerde, bij de Euromast in Rotterdam. De directeuren G. L. Rinkel en W. Kloppenburg (resp. tweede en derde van links) wisselen gelukwensen uit met de bedrijfsleider, de heer A. K. E. ten Bruggen Cate (links) en de baas van de tapkelder, de heer W. Wisse, ter gelegenheid van de aflevering van de miljoenste hectoliter door de brouwerij in 's-Hertogenbosch. Het verheugt ons u deelgenoot te kunnen maken van het verblijdende nieuws omtrent de jaarresultaten van de drie brouwerijen in Nederland. Gezamenlijk hebben zij, voor het eerst in de geschiedenis van Heineken, in het afgelopen boekjaar een omzet van meer dan twee miljoen hectoliter bereikt. Deze hoeveelheid is verge lijkbaar met bijna 28.000.000 kisten (met 30 cl-flessen) of met 8.000.000 fusten van 25 liter. De eer van de tweemiljoenste hectoliter viel toe aan onze exportbrouwerij te Rotterdam, vanwaar deze hoeveelheid met de Prinses Margriet van de Holland- Amerika Lijn op 23 september 1965 naar onze agent in de Verenigde Staten, Van Munching Co. Inc., verscheept werd. Voor het eerst in de geschiedenis van de Amsterdamse brouwerij werd in één jaar meer dan een half miljoen hectoliter gebrouwen. Op de foto de bedrijfs leider, de heer J. J. C. Goos (geheel links) met enkele afdelingschefs en op de voorgrond de voltallige 'bemanning' van het brouwhuis.

Het meest getapt | 1965 | | pagina 4