Ten afscheid Directeur C. W. van de Griendt nam afscheid Wereldprimeur voor Heineken ELEKTRODIALYSE VAN BROUWWATER TE ROTTERDAM Aan mijn vrienden en relaties Bij het verlaten van de Heineken organisatie kom ik tot de ontdek king dat het helaas onmogelijk is om van allen persoonlijk afscheid te nemen. Velen heb ik de hand kunnen drukken op 24 september in Hil ton, maar ook vele anderen, die ik gaarne in een persoonlijk contact nog had willen vertellen hoe ik de samenwerking met hen in Heineken verband op prijs heb gesteld, heb ik helaas niet meer kunnen benaderen. Ik ben de redactie van dit blad dan ook dankbaar, dat zij mij de gelegenheid geeft om u allen langs deze weg hartelijk dank te zeggen voor de prettige samenwerking ge durende de periode waarin ik de belangen van Heineken heb mogen behartigen. Ik ben er trots op bij Heineken gewerkt te hebben en het is mij een groot genoegen geweest, dat ik door mijn werk en in mijn werk voor Heineken tevens de belangen van haar relaties kon dienen. Ik dank u voor de goede samen werking en ik wens u toe, dat uw band met Heineken in de toekomst onverminderd tot succes in uw za ken zal blijven bijdragen. Amsterdam, 30 september 1965 C. W. van de Griendt Zoals wij u in onze vorige uitgave reeds mededeelden, is de lieer C. W. van de Griendt, in verband met zijn benoeming per 1 oktober jl. tot president-directeur van Zwanenberg's Fabrieken N.V. te Oss, op 30 september jl. afgetreden als directeur van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. Tijdens een druk bezochte receptie op 24 september jl. in het Hilton hotel te Amsterdam kwamen vele relaties uit den lande persoonlijk afscheid nemen van de heer Van de Griendt, die u op de foto boven geheel links ziet. Ook het afscheid van het personeel op 28 september jl. kenmerkte zich door een hartelijke en ongedwongen sfeer, waarbij uit de woorden van de verschil lende sprekers bleek, hoezeer de persoon van de heer Van de Griendt in brede kringen op prijs gesteld werd. DANKBETUIGING Ten zeerste getroffen door uw aller zo bijzonder op prijs gestelde vriendschap en medeleven ter gelegen heid van de viering van mijn 40-jarig jubileum op 1 ok tober jl., moge ik u allen, mede namens mijn echtge note en dochter, heel har telijk dank zeggen voor de spontane wijze waarop u van uw belangstelling heeft doen blijken. Mede hierdoor is deze dag tot een werkelijk onvergetelijke voor mij en mijn gezin geworden. Eind augustus jl. is op de Heineken brouwerij te Rotterdam een installatie in gebruik genomen voor de elektrodialyse van het voor het brouw- proces gébruikte eigen welwater. De toepassing van deze methode betekent een primeur in de (brouwerij)wereld: ons bedrijf in Rotterdam is het eerste dat voor de behandeling van het brouwwater van elektrodialyse gébruik maakt. Deze methode betekent geenszins een verbete ring van de bestaande toestand. Immers het water, dat dagelijks in grote hoeveelheden aan de eigen wellen wordt onttrokken ten behoeve van de bereiding van ons bier, voldoet aan de hoogste eisen. De toepassing van elektrodialyse is voortgekomen uit de voortdurende, ook op de toekomst gerichte zorg voor de kwaliteit van ons bier en dus ook van de grondstoffen, waarvan water een van de belangrijkste is. Nu is het geen geheim, dat in ons land, speciaal in de kustgebieden, een toenemende verzilting van het grondwater te constateren valt. Onze deskundigen, belast met de bewaking van de kwaliteit van het brouwwater, hebben deze ontwikkeling reeds jaren geleden voorzien. In 1964 werd, met medewerking van T.N.O. te Delft, begonnen met een reeks van proeven, die onlangs werd afgesloten met de aanschaf van de in de aanhef genoemde instal latie. Deze heeft het vermogen, door middel van elektrodialyse een reeds jaren toegepast procédé water te ontzouten. Door gebruikmaking van deze methode reeds voordat de ver zilting onze wellen heeft bereikt, kan het bedrijf in Rotterdam tot in de lengte van jaren verzekerd blijven van brouwwater van dezelfde goede kwa liteit als voorheen. I. H. B. PEELS Het hart van de installatie voor de elektro dialyse van brouwwater te Rotterdam.

Het meest getapt | 1965 | | pagina 3