NIEUWS VAN ONZE BROUWERUEN Een recente luchtloto van de Bossche Heineken brouwerij, een van de modernste van Europa. Ook van dit bedrijf zal de capaciteit, die op het ogenblik IV2 miljoen hl per jaar bedraagt, aanzienlijk worden uitgebreid. (Foto KLM Aerocarto). Van onze drie brouwerijenAmster dam, Rotterdam en Den Bosch valt deze keer belangrijk nieuws te mel den. Niet alleen ons hoofdstedelijk bedrijf, maar ook dat in Brabants hoofdstad ondergaat op het ogen blik belangrijke uitbreidingen. In Rotterdam betreft het nieuws de in- bedrijfstelling van een nieuwe bot telcolonne, die met zeer moderne machines is uitgerust. In Amsterdam hebben de uitbrei dingen in eerste instantie betrekking op een vergroting van de lager- en gistcapaciteit. Na het gereedkomen van de nieuwe kelders zal de gist en lagercapaciteit in totaal met meer dan 40.000 hl zijn toegenomen. Ver der wordt er op het ogenblik een nieuw biermagazijn gebouwd. Een uitbreiding van het brouwhuis staat nog op het programma. Het ge heel van de werkzaamheden zal vol gend jaar voltooid zijn. In het kader van dit plan kwamen in de afgelopen drie jaar reeds de volgende nieuwe afdelingen gereed: de boenplaats, de bottelarij en het ketelhuis. Wanneer het gehele pro ject volgend jaar voltooid is, zal on ze Amsterdamse brouwerij ongeveer 900.000 hl. bier per jaar kunnen pro duceren, hetgeen een verdubbeling van de huidige capaciteit betekent. Ook onze brouwerij in Den Bosch, een van de modernste van Europa, zal in de toekomst belangrijk wor den uitgebreid. Hiertoe is nog de mogelijkheid aanwezig op het ter rein dat thans in gebruik is, terwijl men voor verdere uitbreidingen in de toekomst kan beschikken over het enige tijd geleden aangekochte ter rein, waarvan een gedeelte is te zien op de voorgrond van de luchtfoto. Ook de uitbreidingen in Den Bosch houden in, dat zowel het brouwhuis als de gist- en lagerkelders zullen worden vergroot. Verder komt er een nieuwe bottelarij, die tegen de oude zal worden aangebouwd. In de nieuwe bottelarij zullen, naar de laatste inzichten, alle machines ge lijkvloers worden opgesteld. Voor lopig komen daar twee nieuwe co lonnes te staan, elk met een aan zienlijk grotere capaciteit dan de huidige machines. Dank zij de moderne opzet en in deling van onze Bossche brouwerij, alsmede van het beschikbare nieuwe terrein, kan de capaciteit van dit bedrijf desgewenst tot een veelvoud van de huidige worden uitgebreid. Een kijkje tijdens de montage van de lager- tanks in Amsterdam. Op de foto ziet u enkele van de vijftig nieuwe tanks, die op het ogen blik een plaats krijgen in de nieuwe lager kelders.

Het meest getapt | 1965 | | pagina 8