jfcfaHtollt «-mek» HEINEKEN ONTVING DE NEDERLANDSE TOPSCHAATSERS HEINEKEN NATIONALE HENGELWEDSTRIJD 1965 „.,s s"*» Amsterdam, 10 april 1965. Evenals rij vrijwel alle Nederlandse top- vorig jaar ontving Heineken dit- schaatsers, dames zowel als heren, maal in onze hoofdstedelijke brouwe- voor een reünie in een van onze ont- Overzicht tijdens de maaltijd in de kantine. vangstzalen. Een bijzonder attractief onderdeel van deze bijeenkomst was de vertoning van enkele films met fragmenten van de in het begin van dit jaar gehouden Europese en we reldkampioenschappen hardrijden op de schaats. Voor velen van de aan wezige schaatsers was het de eerste maal, dat zij zichzelf op het doek over de baan zagen gaan. Deze ver rassing was mogelijk gemaakt door de bekende sportjournalist en tele visiecommentator Bob Spaak die sa men met zijn collega Jan Leyendek- ker deze reünie eveneens bijwoonde. Aan het einde van de middag werd in de kantine een warme maaltijd gebruikt. Daarna begaf het gezel schap zich weer naar 't Koelschip, waar men nog geruime tijd in zeer geanimeerde stemming bijeenbleef. dag de renners voorafging, telde 38 wagens. Heineken heeft gedurende deze ronde op velerlei wijze acte de presence ge geven. Op beide dagen verzorgden De Heineken reclamewagen onderweg. wij de start- en finishdoeken, even als de afzetting van het parcours voor de tijdrit, dat door 25 militairen met evenzovele Heineken wimpels was aangegeven. Voorts was onze reclameauto zowel bij de tijdrit als bij de ronde aanwezig. In de grote reclamekaravaan vormde deze wagen een opvallende verschijning (zie de foto). De karavaan passeerde 37 dorpen en steden en trok allerwegen grote belangstelling. De prijsuitrei king vond plaats te Goes in café restaurant „Slot Ostende". De grote door Heineken beschikbaar gestelde beker voor de strijdlustigste renner werd gewonnen door Piet Braspen- ninckx (Amstel Bier-ploeg). In een gesprek dat onze vertegen woordiger de heer H. M. Krieger, met Braspenninckx had, verklaarde deze, dat hij nooit verwacht had zo'n mooie beker te zullen ontvangen. De heer Krieger en de andere leden van het organisatiecomité konden na af loop op een geslaagde ronde terug zien. De door Heineken beschikbaar gestelde beker voor de strijdlustigste renner werd gewonnen door Piet Braspenninckx van de Amstel Bier- ploeg. Gezien het succes dat wij, alsook de deelnemende verenigingen van de Algemene Hengelaars Bond vorig jaar mochten boeken, hebben wij besloten ook voor 1965 weer een Heineken Nationale Hengelwedstrijd te doen houden. In tegenstelling tot vorig jaar zullen nu geen vóór wedstrijden worden gehouden. Dit systeem achtten wij achteraf toch niet geheel ideaal. Te veel hing af van een eenmalige „toevalstreffer". Het leek ons daarom billijker de finalisten aan te wijzen uit diegenen, die over een langere periode het beste resultaat hebben bereikt. Aan de verenigingen is derhalve verzocht een opgave te verstrekken, wie van hun leden in het hengelseizoen 1965 tot en met 15 augustus a.s. het beste resultaat heeft bereikt. Door een commissie zullen uit deze opgaven per provincie vijf hengelaars bij loting worden aangewezen, zodat door ons in totaal 55 finalisten zullen worden uitgenodigd om op een nader te bepalen plaats en tijd aan de Heineken Nationale Hengel wedstrijd deel te nemen. Ook bij deze wedstrijd zal weer worden gevist om de grote Heineken wisseltrofee, bekers en andere mooie prijzen, terwijl bovendien de deelnemers die dag de gast van Heineken sullen zijn.

Het meest getapt | 1965 | | pagina 15