tijeez zon zcmez Gezellige mensen Overleg bij het eerstvolgende bezoek van onze verte genwoordiger met hem over de wijze waarop hij u van advies kan dienen en steun kan verlenen. Verkoopsteun, welke door de brouwerij onder meer wordt gegeven door middel van reclame, die ook deze zomer weer de consument op indringende wijze zal benaderen. Dus niet afwachten of de zon wil schijnen, maar zelf actief zijn en uw eigen verkoopkansen benutten. Het kan zijn dat de zomer 1965 warmer wordt dan de vorige, die achteraf toch maar van een gewone middel soort was. Dan worden alle records met stukken ge slagen en zult u verbaasd zijn over uw bieromzet. En als de regen ons humeur belaagt? Ook dan zult u zich, als u een actief verkoper bent, dit voorjaar èn de komende zomer kunnen verheugen over een stijgende omzet. Want: er zijn wéér meer bierdrinkende Nederlanders in 1965, die wéér meer te besteden hebben en die bovendien, gezien ons wéér gestegen marktaandeel, aan Heineken de voorkeur geven. De lente is nu op gang gekomen, de zomer staat voor de deur. Een goede zomer voor u. Wéér zo'n zomer! Ook als het zonnetje eens schuil gaat achter de (regen)- wolken. Zorg dat uw aandeel in de stijging niet beneden het gemiddelde ligt, maar ruim erboven! Uit! Goed voor u! Dat is een boute uitspraak zult u denken; het uitroep teken mag wel een vraagteken zijn. Toen wij in oktober 1964 schreven: „Wat een zomer!" kon u dat beamen. Nu moeten we nog maar afwachten. Afwachten? Dat is een woord, dat niet past bij een agressieve verkoper. En dat bent u. Want dat is nodig voor een artikel als bier. Een verrukkelijk genotmiddel, vooral in een warme zomer. Maar een artikel dat zonder een actieve verkooppolitiek graag de inzinkingen van het weer volgt. Wat wil „actieve verkooppolitiek" eigenlijk zeggen? De behoeften van uw afnemers kennen en zorgen, dat zij altijd een ruime voorraad Heineken bier in huis hebben. Voor de zomermaanden geldt dan nog, dat de voorraad berekend moet zijn op onverwacht optredend warm weer. Uw afnemers voortdurend wijzen op de grote verkoop mogelijkheden die zij in de komende maanden hebben en hen opwekken van die mogelijkheden gebruik te maken. Het omzetverloop van uw individuele afnemers nauw keurig volgen; in geval dit onbevredigend mocht zijn, met de betrokken afnemer nagaan waar dit aan te wijten kan zijn en met hem bespreken wat daar aan gedaan kan worden. Het geven van adviezen aan uw afnemers, hoe zij hun omzet in Heineken bier kunnen vergroten.

Het meest getapt | 1965 | | pagina 3