Geschenk voor judokampioen Anton Geesink DE FAMILIE GILLIS HEEFT HET GEHAALD Namens onze directie feliciteert de heer Arendsen de judo-grootmeester Anton Ceesink. Op de bovenste exportdoos ziet u duidelijk de Japanse tekens, die in het Nederlands betekenen: Importbier, produkt van Neder land. (Foto boven). Met een eerbiedige buiging en het lispelen van „Kon-ban-wa Geesink san" (goedenavond, meneer Geesink), begroette Joshiko Suzuki uit Tokio de tweemaal zo grote judokampioen Anton Geesink. Hoewel verrast door de plotselinge aanwezigheid van de Japanse in ori gineel costuum, reageerde de reus razend snel, zoals een judoka be taamt, en antwoordde in onberispelijk Japans. Na nog een paar vriendelijkheden over en weer, waarvan uw verslag gever geen syllabe begreep, trippelde Joshiko naar de rijdende ton, om de daarin meegebrachte geschenken (2 dozen blikbier en een doos glazen) al buigend aan de heer Geesink aan te bieden. Zij deed dit op verzoek van onze maatschappij, die de huldigingsavond in de Haagse Dierentuin had aange grepen om de Olympische kampioen alsnog geluk te wensen. Dit laatste gebeurde namens de directie door onze reclamechef. Hierbij mag dan nog vermeld worden, dat de heer Arendsen, die Anton Geesink de hand schudde, deze hand weer in onbeschadigde toestand terug kreeg na een korte vriendschappelijke „houdgreep". Frits van der Lee uit Amsterdam en Joshiko Suzuki uit Tokio waren onder aanvoering van onze reclamechef naar de Haagse Dierentuin gekomen om Anton Geesink, onze gouden medaillewinnaar onder andere twee dozen exportbier en glazen aan te bieden. (Foto rechts). De Amerikaanse familie Gillis, die op 28 februari 1964 per huifkar uit Amsterdam vertrok (zie „Het meest getapt", april 1964), heeft de 6000 km lange tocht naar Moskou volbracht. Weer teruggekeerd in Amsterdam vertelde mister Gillis op een persconferentie eind no vember in de raadskelder van onze brouwerij aldaar over hun belevenissen tijdens deze unieke tocht dwars door Europa. De twee Zeeuwse kampioenstrekpaarden, die destijds door Heineken waren geschonken, hebben een geweldige prestatie geleverd door de huifkar tot dicht bij Moskou te brengen. Toen kwam helaas een der paarden, Marian, door een ongeval om het leven. Het andere paard, Vera, 'bleef in Moskou achter en de familie maakte de terugreis in de huifkar, nu getrokken door een stationwagen. Het ligt in de bedoeling het paard Vera uit Moskou op te halen en het span weer te completeren. Met huifkar en paarden zal de familie een standplaats krijgen op de Wereldtentoonstelling in New York, die 5 april a.s. weer geopend wordt. Tijdens het Concours hippique „Jumping Amsterdam 1964" stond de huifkar van de familie Gillis in het RAI-gebouw opgesteld. Over belangstelling hebben de wereldreizigers niet te klagen gehad. Op de foto ziet u hoe juist prins Bernhard en prinses Beatrix, die het Jachtspringconcours op zondag 29 november jl. bijwoonden, voorbij komen. 5

Het meest getapt | 1965 | | pagina 5